Rozwój tożsamości płciowej i orientacji seksualnej nie zawsze idą razem w parze. Czasem dana osoba wie doskonale, kogo uważa za atrakcyjnego pod względem fizycznym czy romantycznym, ale wciąż nie ma pewności co do własnej płci. Jak w takiej sytuacji określić własną orientację? Czy można nazwać się heteroseksualnym, kiedy nie wiadomo, czy przeciwna płeć jest faktycznie przeciwna? Albo inny problem: jak określić swoją orientację, nie ujawniając swojej płci przed otoczeniem? Dzisiaj poznamy nazwy, które umożliwiają swobodną rozmowę na temat preferencji względem partnera bez zahaczania o własną tożsamość.
UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/
Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.
29 grudnia 2018
8 grudnia 2018
Jak reagować na misgendering?
Misgendering to sytuacja, w której ktoś zwraca się do osoby wedle jej płci biologicznej (ciała) zamiast odczuwanej (psychiki). Czyli w przypadku osób k/m - jak do kobiety. Przyczyny takiego zachowania mogą być różne: niewiedza, brak wyczucia, złośliwość, strach przed wyałtowaniem cię w towarzystwie, transfobia, nieśmiałość... Nie zawsze ma się wpływ na zachowanie osoby misgenderującej. Ale to od ciebie zależy, jak zareagujesz w takiej sytuacji, a co za tym idzie, jak będziesz się później czuć.
7 grudnia 2018
Aktualizacja
Przerwa się nieco przeciągnęła ze względu na trudniejszą sytuację niż się spodziewałem, ale wreszcie mogę do Was wrócić! Od jutra spodziewajcie się nowych postów. :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)