UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

Pomóż Grabieżcy!

Jeśli czytasz bloga od dawna, to zapewne wiesz, że jestem niepełnosprawny oraz że byłem dwukrotnie bezdomny. Mój stan zdrowia systematycznie się pogarsza, leki kosztują coraz więcej, a lekarze zalecają zabiegi, które nie są refundowane przez NFZ lub wymagają badań w terminie szybszym niż umożliwia to kolejka pacjentów - czasami nawet z dopiskiem "pilne". Za każdym razem, kiedy podejmuję pracę, trafiam na całodobową opiekę lub SOR i muszę z niej rezygnować, a jeśli pracodawca wymaga badań medycyny pracy, to nigdy ich nie przechodzę. Mimo to walka z ZUSem trwa... Co miesiąc muszę decydować, czy stać mnie na czynsz, które rachunki zignorować i bez których leków dać sobie radę, o codziennych sprawach typu pranie czy trzymanie specjalistycznej diety nie mówiąc. Coraz trudniejsza sytuacja życiowa jest głównym powodem rzadszych wpisów na blogu oraz mocno ograniczonej aktywności na Asku, Facebooku czy mejlu. Potrzebuję pomocy.

Jeśli chcesz pomóc, będę bardzo wdzięczny. Możesz to zrobić na różne sposoby sposoby:
 • Przelew
  Pieniądze pomogą w wykupieniu recept, w tym na leki podtrzymujące życie, przeprowadzeniu badań, których nie pokrywa fundusz, opłaceniu pokoju i rachunków (aktualnie nigdy nie wiem, czy będę miał na następny miesiąc).
   
  88 1050 1559 1000 0097 1763 5693
  N. Grabieżca, Kraków
  tytuł dowolny
   
  Jeśli nie chcesz podawać swoich danych w przelewie, możesz puścić go na poczcie poza swoim rejonem (gdzie cię nie znają). Poczta nie sprawdza twoich danych wpisanych na druczek. Więcej na ten temat w poście o przelewach na starej części bloga. Na stronie poczty możesz wygenerować blankiet, który ułatwi sprawę. Jeśli na poczcie będą się czepiać moich danych (że za mało), możesz dodać dowolną ulicę (jeśli się nie czepiają, to zostaw jak jest). Więcej o adresie w przelewach w tym artykule.
 • Paczka
  Rzeczy, które się przydadzą: jedzenie, które przetrwa transport bez chłodzenia (nie mogę jeść soi, laktozy, kukurydzy i maku); jedzenie dla kota z problemami nerkowymi (najlepiej mokre, ale suche też na pewno się przyda); środki czystości (np. płyn do prania, płyn do dezynfekcji prania); "medyczne" rzeczy (np. strzykawki 2ml, igły do penów insulinowych - używam 4mm i 5mm, ale każde do 8mm włącznie też się nadadzą, sprej/waciki do odkażania, pomoce dla słabowidzących), buty na gorszą pogodę (rozm. duże 39 lub małe 40).
  Paczkę możesz nadać paczkomatem lub poprzez inne metody odbierania w punkcie (np. kiosku Ruchu). Dzięki temu obie strony będą miały ograniczony wgląd w swoje dane, można też podać dane inne niż w dowodzie (np. męskie, kiedy w dowodzie nadal są babskie).
 • Post gościnny i inna pomoc przy blogu
  Możesz pomóc także przy prowadzeniu bloga. Posty gościnne mogą być na dowolny temat: sposobów na maskowanie (np. spłaszczanie piersi), radzenie sobie z otoczeniem, relacje z wizyt u specjalistów, a także opisy swoich zmian lub ogólne przemyślenia. Zasada jest prosta: jeśli ma to jakikolwiek związek z płcią (nie tylko transseksualizmem - niebinarni lub osoby, które kiedyś podejrzewały u siebie ts lub nb też zachęcam do dzielenia się swoimi przeżyciami). Poza pisaniem możesz także podrzucić propozycje tematów dla nowych tekstów, książki lub artykuły dot. płci odczuwanej/transseksualizmu/niebinarności itd., rzeczy do przetestowania i generalnie wszystko, co ma jakiś związek z tematyką bloga. Teksty można wysyłać na n.grabiezca@gmail.com, dodając imię/pseudonim, pod którym chcesz opublikować posta.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc!