UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

30 grudnia 2017

Okres a paker i męska bielizna

Okres może utrudniać życie nie tylko pod kątem samopoczucia, ale także z czysto praktycznych powodów. Produkty higieniczne projektowane są tak, aby pasowały do damskiej bielizny, co może wywołać konsternację u osób, które decydują się przejść na męskie ubrania. Wątpliwości może budzić także higiena "pakowania" podczas okresu, zwłaszcza kiedy używa się podpasek. 

Dzisiaj spróbujemy przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom, zarówno w wersjach na luzie, jak i "maczo".

24 grudnia 2017

Wesołych świąt!

Z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wam, Panowie, Panie i Pozostali, abyście byli w stanie żyć zgodnie z samym sobą. Żebyście odnaleźli siebie i czuli się z tym dobrze. Żebyście mieli siłę i motywację do przejścia przez rzetelną diagnostykę, coming outy oraz wszystko, co tylko stanie na Waszej drodze. Pamiętajcie, że choć na początku ogrom zmiany płci może przytłaczać, w praktyce wszystko to jakoś samo z czasem idzie do przodu. Szczęścia, powodzenia i miłości do samego siebie! :)

23 grudnia 2017

Rodzaje zabezpieczeń na okres - zestawienie

Kiedy lata temu miałem zajęcia z edukacji seksualnej, wspominano jedynie o jednorazowych puchatych podpaskach i topornych tamponach. Dzisiaj osoby miesiączkujące mają o wiele szerszy wybór. Warto się zapoznać z ofertą dostępną na rynku oraz przemyśleć wady i zalety konkretnych produktów, aby następnie wybrać ten, który ułatwi nam codzienne życie. U transów oprócz wygody i bezpieczeństwa ma znaczenie także stopień łatwości, z jaką można "przemycić" dany produkt w męskiej toalecie czy na biwaku. Przyjrzyjmy się różnym metodom zabezpieczeń, analizując ich przydatność.

19 grudnia 2017

Przydatne Aski

W tym poście zebrałem pytania z Aska, które uznałem za przydatne lub które dotyczą ciągle powracających tematów. Nie są to wszystkie dobre pytania, bo nie dokopywałem się do końca archiwum. W miarę przybywania pytań będę dodawał kolejne pozycje. Osoby, które nie wiedzą, o co chodzi, odsyłam do Aska Grabieżcy, na którym możecie zapytać o dowolną sprawę.

Jednocześnie zachęcam do komentowania pod postami zamiast pytania na Asku, jeśli wątpliwości narodziły się w trakcie czytania. Dzięki temu informacje będą pogrupowane tematycznie i każdy będzie mógł do nich dotrzeć. Komentarze, tak samo jak Ask, mają opcję anonimowego wpisu.

16 grudnia 2017

Strój galowy (wizytowy)

Poruszany już przeze mnie temat stroju galowego (wizytowego, oficjalnego, biurowego) powraca jak bumerang co większe święto oraz wraz z rozpoczęciem i zakończeniem roku szkolnego. Chodzi oczywiście o osoby, które nie żyją jeszcze w pełni jako mężczyzna. Postanowiłem napisać nowy post, choć stara wersja postu o galówce nadal coś tam wnosi. Przyjrzymy się kilku sytuacjom: kiedy jesteś przed coming outem, kiedy jesteś po coming outcie, ale jeszcze nie do końca wypada nosić się po męsku oraz kiedy chcesz wyglądać jak najbardziej męsko bez noszenia stricte męskich ubrań.

I na początek przypomnienie ciuchowej zasady: jeśli nie potrafisz określić "płci" ubrania bez patrzenia na metkę, to inni też nie są w stanie. Dzięki temu możesz swobodnie korzystać z bogactwa damskich i uniseksowych ubrań, np. spodni, które będą lepiej pasować na biodrzastych transów oraz nie będą wywoływać konfliktów w rodzinie czy dress code'owych szkołach.

9 grudnia 2017

Jak dbać o pakera?

Kiedy wybrałeś i kupiłeś swój pierwszy paker, warto żebyś o niego właściwie dbał. Odpowiednia pielęgnacja wydłuża żywotność produktu oraz sprawia, że jego użytkowanie jest przyjemniejsze. Nie potrzeba wcale drogich i specjalistycznych akcesoriów, wystarczy systematyczność i dbałość o higienę. Przyjrzyjmy się pakerowemu BHP.


2 grudnia 2017

Jak zrobić zastrzyk z testosteronem?

Kiedyś wrzuciłem małą demonstrację robienia zastrzyku, ale uznałem, że czas ją odświeżyć i ulepszyć, a także dodać kilka wskazówek. Pamiętajcie, że jestem samoukiem i swoją wiedzę zdobyłem w trakcie licznych pobytów w szpitalach i od znajomego ratownika; nie przeszedłem szkolenia z pielęgniarką. Jeśli więc lekarz, pielęgniarka czy inny pracownik medyczny powie wam, że powinniście zastrzyki robić inaczej, to ich posłuchajcie.


Przy okazji możecie zaobserwować jak długość paznokci wpływa na passing, jeśli chodzi o same dłonie. ;) Ostatnio rozwaliłem ostatnią obcinaczkę i ciągle zapominam kupić nową, więc do zdjęć pozuję z pięknie zapuszczonymi pazurami.