UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

4 listopada 2017

Jak wybrać pierwszy paker?

Pisałem już o dobieraniu pierwszego bindera, dzisiaj natomiast będzie o pakerach. Paker to nazwa profesjonalnego wypychacza do bielizny, nadającego kroczu prawdziwie męski wygląd. Może służyć jedynie do wypełniania bokserek, ale dostępne są także wersje z dodatkowymi funkcjami, np. sikania na stojąco lub penetracji. Oczywiście nie każdy trans czuje potrzebę używania tego typu zabawek - i wcale nie musi. Jeśli jednak chciałbyś spróbować, zapoznaj się z informacjami poniżej.

Uwaga! Post zawiera zdjęcia sztucznych penisów!
Nim zdecydujesz się na zakup pakera powinieneś zapoznać się z postem o przygotowaniach do kupna pakera, nie tylko tego pierwszego.
 
Cena
Ceny sprawdzane w listopadzie 2017r.
Nim wejdziesz w internet i zaczniesz oglądać dostępne modele, powinieneś wyznaczyć sobie widełki cenowe. Będzie to kwota, w której musi się zmieścić potencjalny zakup i której nie przekroczysz nawet o 20zł. To bardzo ważny krok, od którego zależy, czego będziesz szukać. Pakery kosztują od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy. Najtańsze są nierealistyczne wypychacze, najdroższe trójfunkcyjne, realistyczne protezy. Przeanalizuj stan swojego konta, pomyśl, jaki wydatek jesteś w stanie przeżyć bez wyrzeczeń. Zapisz maksymalną kwotę na kartce. Nastaw się, że nie kupisz nic, co jest droższe niż zapisana suma, choćby miało to być tylko dziesięć złotych różnicy.

Jeśli kupujesz na zagranicznej stronie, oprócz kosztów samego pakera i wysyłki dojdzie ci także koszt przewalutowania (najczęściej jakiś procent od kwoty transakcji). Jeśli płacisz kartą, upewnij się, czy twój bank nie pobiera prowizji za zagraniczne zakupy. Kiedy obliczasz koszt na złotówki, ale nie korzystasz z kursu walut, według którego zostanie przewalutowana transakcja (PayPala, twojego banku itd.), to dolicz na wszelki wypadek dolicz parę złotych, żeby ci nie zbrakło. Sprawdź, czy strona, na której kupujesz, nie podaje dolarów/euro/innej waluty, którą liczysz, jako waluty informacyjnej, a tak naprawdę będzie pobierać opłatę w innej. Czasem kiedy wybierasz na stronie np. dolary, a strona oryginalnie jest w innej walucie, płacisz za przewalutowanie dwa razy - najpierw ze złotówek na przykładowe dolary, a potem na oryginalną walutę. Więcej w poście o zakupach na zagranicznych stronach.

No i na koniec przypomnienie: kiedy korzystasz z oferty typu "Przecena! 150zł zamiast 200zł", to nie oszczędzasz 50zł, tylko wydajesz 150zł.

Mr Limpy, od 25zł (różnice cenowe między rozmiarami)
Sinthetics, ok. 1270zł
Doc Johnson, ok. 66zł
PeeCock, ok. 575zł


Najważniejsza funkcja
Kolejnym krokiem w wyborze pakera jest ustalenie, jaka funkcja jest dla ciebie najważniejsza. Jasne, fajnie by było od razu kupić pakera do wszystkiego, ale pamiętaj, że są one bardzo drogie i po jakimś czasie się zużywają (więc mogą nie doczekać chwili, aż wszystkie funkcje się przydadzą). Przykładowo, nie ma sensu kupować pakera 3w1, jeśli na chwilę obecną nie czujesz się na siłach wchodzić w związek, o seksie nawet nie mówiąc - w takiej sytuacji spokojnie starczy paker podstawowy lub STP. Jeśli najważniejsze jest dla ciebie nadanie majtkom realistycznego wyglądu lub chcesz korzystać z publicznych pryszniców, rozejrzyj się za pakerami podstawowymi, które są najtańsze i mają szeroki wybór wzorów. Jeśli liczy się dla ciebie sikanie na stojąco, przejrzyj pakery STP lub zastanów się, czy nie lepiej by było zainwestować w sikadło. Jeśli szukasz pakera jedynie do zabawy w łóżku, poszukaj wśród pakerów do penetracji lub pomyśl nad uprzężą dostosowaną do zwykłych dild.

Pakery 3w1 są dla osób, które wiedzą, że dobrze się czują z pakerami (kupnymi - domowe pakery są zupełnie inne, inaczej się je czuje i nosi). Raczej nie polecam ich na pierwszy raz. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś takiej zabawki, skup się raczej na modelach z jedną lub dwoma funkcjami.

Przegląd pakerów ze względu na funkcję:
a) paker podstawowy - do wypychania bielizny i publicznych "wystąpień" nago; miękki, realistyczny, paker, który nadaje kroczu wiarygodny, męski wygląd;

Transtoy

b) paker STP - wypychanie bielizny + oddawanie moczu na stojąco; może być pusty w środku (na zdjęciu) lub wyposażony w jakiś system podobny do sikadeł;

Number One Laboratory

c) paker do seksu - umożliwia penetrację, niektóre modele mają specjalne profilowanie lub miejsce na wibrator, aby noszący miał lepsze doznania w trakcie stosunku;

ECCreations

d) paker 2w1 (pack&play) - wypychanie bielizny + do penetracji w trakcie seksu; najczęściej jest albo półsztywny (wygodne zarówno do noszenia, jak i seksu), albo w komplecie ze specjalnym wkładem usztywniającym (należy włożyć wkład przed stosunkiem);

transthetics

e) paker 3w1 - wypychanie bielizny, oddawanie moczu na stojąco i penetracja w jednym; czasem nazywane są pakerami 4w1, ale funkcje są te same w obu przypadkach.

FreeToM

Kolor i forma
Aktualnie pakery występują w wielu kolorach i kształtach. Najbardziej realistyczne wersje są ręcznie malowane zgodnie z życzeniem klienta, można więc bez problemu dopasować penisa do reszty ciała. Wersje bez malowania mają od jednego do kilkudziesięciu kolorów podstawowych. Na szczęście dla większości Polaków, kolor jasny ("kaukaski") jest dostępny niemal zawsze. Zazwyczaj paker posiada jądra, ale nie jest to sztywna reguła. Paker bez jąder jest mniej realistyczny, ale może być dobrym wyjściem dla osób, które chcą mieć mniej w bieliźnie lub którym przeszkadzają jądra. W zasadzie przy sprawnym użytkowaniu nie widać różnicy przez bieliznę (o ile nie przysysa się do ciała i nie jest przezroczysta).

Reelmagik

Może się zdarzyć, że w tej samej cenie znajdziesz kilka pakerów, które będą się różnić kolorami lub kształtem/ułożeniem jąder. Jeśli funkcje są identyczne, to moim zdaniem powinieneś się kierować własnym gustem. Przykładowo, jeśli znajdziesz dwa pakery STP, jeden beżowy, a drugi różowawy, oba z tym samym systemem do sikania, to wybierz ten, który ci się bardziej podoba. Jeśli natomiast te dwa pakery różniły się funkcją, tj. jeden byłby podstawowy, a drugi STP, to wybierz ten, który bardziej ci się przyda na co dzień. Może być też tak, zwłaszcza w przypadku STP i pack&play, że pakery będą się różnić zastosowanym systemem (np. jeden paker jest półsztywny, a drugi z wkładem lub jeden zbiera mocz lejkiem, a drugi łyżeczką). W takiej sytuacji wyobraź sobie codzienne życie z każdym z tych systemów. Który wydaje ci się łatwiejszy do opanowania? Który wygląda na bardziej poręczny? Czy masz doświadczenie z którymś z nich (np. poprzez sikadło lub dilda)?

Znajomi lub inni transi mogą podpowiadać ci, który z pakerów ich zdaniem jest lepszy, ale pamiętaj, że to ty będziesz go nosił. Weź ich propozycje pod uwagę, ale ostateczną decyzję podejmij całkowicie samodzielnie, nawet jeśli ktoś cię do tego zniechęca. To tobie ma się podobać dany produkt i to ty będziesz z niego korzystał, nie ludzie wokół. W przypadku pakerów do seksu zdanie partnera/ki ma trochę większe znaczenie, jednak ostatecznie to nadal ty decydujesz. W końcu to twój penis. Gdyby twoja druga połówka umawiała się z genetycznym mężczyzną, nie miałaby wpływu na wygląd jego genitaliów - spróbuj myśleć w ten sposób, kiedy poczujesz presję.

Mocowanie
Istnieją trzy podstawowe sposoby na noszenie pakera: w bieliźnie luzem, na uprzęży lub na klej. O ile luzem nosić można wszystko, o tyle przy dwóch pozostałych metodach liczy się kształt protezy.  Żeby nosić penisa w uprzęży, musi on mieć jądra lub szeroką podstawę (inaczej będzie wypadał). Tutaj większość protez nie sprawia problemu. O uprzężach możesz poczytać w poście o straponach. Jeśli chodzi o klej, tu zaczynają się schody, bo nie każdy model będzie się trzymał lub nadawał do używania po przyklejeniu (dotyczy to wielofunkcyjnych). Najlepsze do mocowania na klej są protezy z płatem zwiększającym powierzchnię klejenia. Czasem można trafić na wersje z plastrami klejącymi, które należy wymieniać po wyczerpaniu kleju.

Reelmagik
TranZwear

Akcesoria
Oprócz samego pakera należy zaopatrzyć się w kilka dodatkowych rzeczy:
 • uprząż (w przypadku pakerów na uprząż),
 • klej medyczny/charakteryzatorski i odpowiedni rozpuszczalnik (w przypadku mocowania na klej),
 • bielizna dostosowana do noszenia pakerów (jeśli ktoś chce; zastępuje uprząż),
 • żel do czyszczenia zabawek erotycznych lub łagodne mydło antybakteryjne (takie w kostce, nie żele dezynfekujące do rąk),
 • talk, puder dla niemowląt lub skrobia ziemniaczana (najlepszy jest zwykły talk bez dodatków),
 • foliowy lub materiałowy worek do przechowywania.
Więcej na ten temat w poście o pielęgnacji pakerów.
Polowanie
Pootwieraj sobie różne strony z pakerami i przyjrzyj się oferowanym modelom. Jeśli zainteresuje cię coś innego (np. spłaszczaki), nie rozpraszaj się. Zapisz je sobie w zakładkach do obejrzenia na później i skup się na swoim celu. Jeśli strona ma takie opcje, ustaw limit wyszukiwania na kwotę, którą sobie wyznaczyłeś. Jeśli nie, pamiętaj o niej.

Oglądaj na spokojnie wszystkie modele, które wydadzą ci się interesujące. Porównuj je ze sobą pod każdym kątem: ceny, koloru, formy, użytych materiałów, opinii użytkowników, twojego ogólnego wrażenia, wymiarów, kosztów przesyłki, naturalności zdjęć. Wyobrażaj sobie, jak taki paker sprawdziłby się pod twoimi ulubionymi ubraniami, pod ubraniem wizytowym, latem, zimą, w trakcie aktywności fizycznej, w nietypowych sytuacjach. Co poczułaby osoba muskająca przypadkiem twoje krocze? Czy czułbyś się z nim komfortowo? Czy umiałbyś go używać, zwłaszcza w pośpiechu, w nerwach lub z kontuzją jednej ręki? To jest w zasadzie najważniejsza część całych zakupów: oglądanie i obracanie pakerów w głowie. Poświęć więc na to wystarczająco dużo czasu.

Jeśli masz problem z decyzją, zapisz modele, nad którymi się wahasz, do zakładek i wróć do nich na następny dzień. Nie musisz ich kupować od razu. Przespanie się z problemem naprawdę pomaga, resetuje myśli. Poza tym pamiętaj, nie kupujesz serca na przeszczep, to tylko pakera. Dasz sobie radę z takim zadaniem.

Moje propozycje
Oto kilka pakerów, które moim zdaniem są dobre na pierwszy raz:
 • Mr Limpy/Classic Packy Small, Fleshlight, od 25zł - tani, dostępny w Polsce model pakera podstawowego, który świetnie nada się jako zamiennik samoróbek. Nie jest zbytnio trwały w porównaniu z innymi pakerami tego typu, jednak przy takiej cenie można mu to wybaczyć. Jeśli ktoś chce większy model, może zainteresować się wersją Medium, większe odradzam (chyba, że jesteś naprawdę wysoki i/lub potężnie zbudowany).
 • Sam the STP, New York Collective, ok. 273zł - tani paker STP. Ma opinię łatwego w użyciu, zarówno jeśli chodzi o sikanie, jak i noszenie na co dzień. Raczej solidny, powinien wytrzymać codzienne użytkowanie przez długi czas (oczywiście przy regularnym czyszczeniu i talkowaniu).
 • Gen 2 Sleek 5" Pack&Pee, FreeToM, ok. 432zł - realistyczny paker STP z porządnym systemem łapania moczu, łatwy w użyciu dla początkujących. Porządny materiał, przy odpowiedniej konserwacji powinien starczyć na lata. Można zamówić ręczne malowanie.
 • Pierre Regular, New York Collective, ok. 200zł - paker podstawowy, jeden z niewielu tanich pakerów nieobrzezanych. Dostępny nie tylko w tradycyjnych kolorach "skórnych", ale też nietypowych (np. niebieski). Rozmiar Regular bywa w niektórych sklepach nazywany Large.

Przydatne linki:
Lista sklepów
Jak zamawiać z zagranicznych stron?
Realistyczne protezy 
Przegląd sikadeł
Jak dbać o pakera?
Gdzie umieścić pakera?
Konwerter cali do centymetrów
__________
Pomóż autorowi w leczeniu

3 komentarze:

 1. 5" to jaki rozmiar?

  OdpowiedzUsuń
 2. A znasz jakąś stronę z pakerami w rozsądnych cenach gdzie można spłacić paysafety card? Celowałem w Limpy.

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.