Rozwój tożsamości płciowej i orientacji seksualnej nie zawsze idą razem w parze. Czasem dana osoba wie doskonale, kogo uważa za atrakcyjnego pod względem fizycznym czy romantycznym, ale wciąż nie ma pewności co do własnej płci. Jak w takiej sytuacji określić własną orientację? Czy można nazwać się heteroseksualnym, kiedy nie wiadomo, czy przeciwna płeć jest faktycznie przeciwna? Albo inny problem: jak określić swoją orientację, nie ujawniając swojej płci przed otoczeniem? Dzisiaj poznamy nazwy, które umożliwiają swobodną rozmowę na temat preferencji względem partnera bez zahaczania o własną tożsamość.
UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/
Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.
29 grudnia 2018
8 grudnia 2018
Jak reagować na misgendering?
Misgendering to sytuacja, w której ktoś zwraca się do osoby wedle jej płci biologicznej (ciała) zamiast odczuwanej (psychiki). Czyli w przypadku osób k/m - jak do kobiety. Przyczyny takiego zachowania mogą być różne: niewiedza, brak wyczucia, złośliwość, strach przed wyałtowaniem cię w towarzystwie, transfobia, nieśmiałość... Nie zawsze ma się wpływ na zachowanie osoby misgenderującej. Ale to od ciebie zależy, jak zareagujesz w takiej sytuacji, a co za tym idzie, jak będziesz się później czuć.
7 grudnia 2018
Aktualizacja
Przerwa się nieco przeciągnęła ze względu na trudniejszą sytuację niż się spodziewałem, ale wreszcie mogę do Was wrócić! Od jutra spodziewajcie się nowych postów. :)
17 sierpnia 2018
Przerwa
Na czas wakacji blog, Ask, mejl i fejs zostają zawieszone. Nie jestem w stanie się nimi w tej chwili zajmować, muszę najpierw doprowadzić do ładu sprawy ze zdrowiem. Nowe posty i odpowiedzi na wiadomości pojawią się jesienią. Do przeczytania!
28 lipca 2018
Dobór koloru pakera lub protezy
Mieliście już okazję przeczytać o realistycznych protezach, wyborze pierwszego pakera czy najtańszych modelach każdego typu. Wiadomo, gdzie umieścić wypychacze, a także jak o nie dbać. Tematem, którego jeszcze nie omawiałem zbyt dokładnie, jest kolor pakera. Choć te najtańsze są dostępne w jednym, dwóch lub góra trzech kolorach, produkty z wyższych półek - o specjalistycznych protezach nie mówiąc - mają wiele odcieni do wyboru. Na który się zdecydować?
Uwaga, post zawiera nagie fotki oraz zdjęcia sztucznych penisów!
21 lipca 2018
Objawy źle dobranej dawki testosteronu
Dużo mówię o konsekwencjach i objawach źle dobranej dawki testosteronu. Źle dobrana dawka może nie tylko nasilać niechciane efekty hormonoterapii (np. łysienie, nadmierną potliwość, agresję), ale także dołożyć całą stertę nowych dolegliwości. Dzisiaj przyjrzymy się, na co dokładnie zwracać uwagę.
14 lipca 2018
Czym jest passing?
Ten blog powstał głównie z myślą o poprawie passingu, na nim skupiały się posty w pierwszych latach. Zauważyłem jednak, że nigdy nie wyjaśniłem, czym jest passing, jaką odgrywa rolę w życiu transa i dlaczego jest potrzebny. Dzisiaj nadrobimy te braki.
7 lipca 2018
Jak napisać pozew o zmianę płci?
Na samym wstępie przypomnę, że nie jestem prawnikiem. Jeśli więc ktoś obracający się wokół pozwów i rozpraw powie wam, że coś można napisać lepiej, to prawdopodobnie będzie mieć rację. Uwagi od osób zorientowanych w prawie będą mile widziane w komentarzach. Mimo to zarówno mój pozew, jak i pozwy, które pomagałem pisać, nigdy nie zostały odrzucone czy zwrócone, więc poniższy tekst można potraktować jako przyzwoitą bazę.
16 czerwca 2018
Jakie normy badań obowiązują transseksualistów?
Jednym z większych problemów, jaki staje na drodze często chorujących transów, jest interpretowanie wyników badań. Kiedy trans powinien patrzeć na żeńską, a kiedy ma męską normę? Czy liczy się wydrukowana norma zgodna z danymi czy etap leczenia? Czy po zmianie płci w sądzie można patrzeć już tylko na męskie normy? Dzisiaj zastanowimy się właśnie nad tym tematem.
9 czerwca 2018
Transseksualni rodzice
O transseksualnym rodzicielstwie pisałem już w jednym ze starszych postów, ale ponoć to nie wystarczyło, więc wrzucam uzupełnienie. Przejrzymy dzisiaj dostępne metody na zostanie rodzicem oraz zastanowimy się, jak na to wszystko patrzy prawo.
2 czerwca 2018
Palenie papierosów a leczenie hormonalne i operacyjne
Wszyscy wiemy, że palenie papierosów nie jest zdrowe. Już kilka tygodni nałogu potrafi w widoczny sposób pogorszyć kondycję organizmu. Nie będę urządzał tutaj pogadanki na temat szkodliwości palenia, ponieważ jest pełno stron, które robią to o wiele lepiej. Zajmę się za to efektami łączenia palenia z korektą płci, w tym kuracją testosteronem. Wśród starszych postów znajduje się wpis o testosteronie i piciu alkoholu.
26 maja 2018
Zmiana imienia i nazwiska - uzupełnienie
Mimo, że tłumaczyłem sprawę wielokrotnie, ciągle pojawiają się wątpliwości w sprawie drugiego imienia czy innego nazwiska. Dlatego dzisiaj zbiorę w jednym poście odpowiedzi na najczęstsze pytania.
Zmianę imienia i nazwiska załatwia się za pomocą formularza obowiązującego w waszym USC. Wnioski między miastami różnią się (to mnie zaskoczyło), więc wasz może wyglądać trochę inaczej niż poniżej przedstawione. Nie szkodzi, główne elementy są takie same, tylko układ jest inny. Każdy wniosek ma miejsce na uzasadnienie, choć na obrazkach poniżej nie wszędzie to widać. W uzasadnieniu pisze się, że jest się transem i sąd zmienił wam płeć na męską, więc teraz musicie zmienić dane, żeby normalnie żyć. Oczywiście ładniej i dłużej, ale do tego sprowadza się całe uzasadnienie. Więcej możecie przeczytać w poście o procedurze zmiany danych.
19 maja 2018
Ból i sińce po zastrzykach z testosteronem
Mieliście już okazję zapoznać się z instrukcją robienia zastrzyków domięśniowych, dzisiaj trochę więcej na temat niepożądanych skutków ubocznych. Silny ból to częsta dolegliwość zgłaszana na początku terapii. Sprawdźmy, co można zrobić, żeby iniekcja była łatwiejsza do zniesienia.
12 maja 2018
Suchość śluzówki i podatność na urazy w czasie hormonoterapii
Terapia testosteronem wiąże się z objawami podobnymi do skutków menopauzy. Jednym z nich jest suchość śluzówki genitaliów, która zaniedbana może prowadzić do powtarzających się mikrourazów, podrażnień oraz infekcji. Mikrourazy są zresztą czymś, do czego należy się powoli przyzwyczajać, ponieważ nadmiar testosteronu (a właśnie tym jest hormonoterapia dla oryginalnie kobiecego organizmu) powoduje nie tylko suchość śluzówki, ale także utratę elastyczności, spowolnioną regenerację, a z czasem atrofię. Jak już kiedyś pisałem w poście o higienie intymnej transseksualistów, aktualne narządy płciowe są inwestycją na przyszłość dla osób planujących operacje lub wahających się, co do ostateczności swojej decyzji o rezygnacji z nich. Osoby, które nie chcą przechodzić operacji, mogą odczuć suchość i atrofię jako świąd i podrażnienia na co dzień oraz ból i krwawienie w trakcie masturbacji/seksu. Na szczęście dysforia z czasem jest coraz słabsza i zdecydowana większość osób na hormonach jest w stanie zadbać o całe swoje ciało. Przyjrzyjmy się zatem, jak to zrobić.
10 maja 2018
Dlaczego używam określenia "zmiana płci"?
Kiedy ostatnio spotkałem się z bliską znajomą, która jest z zawodu przedstawicielką jednej ze specjalizacji niezbędnych do zmiany płci, dowiedziałem się o kolejnych zmianach dot. nazewnictwa oraz traktowania transseksualizmu z formalnego punktu widzenia. To, oraz ostatnie coraz częstsze pytania/uwagi odnośnie określeń, których używam, skłoniły mnie do napisania posta, z którym nosiłem się już od dłuższego czasu.
5 maja 2018
Blokery dla transseksualistów k/m
Pisałem kiedyś o różnicy między hormonami a blokerami. Ogólny opis zawarty w tym poście okazał się niewystarczający i kilka pytań powtarza się co jakiś czas. W związku z tym dzisiaj poszerzę trochę temat blokerów. Od razu zaznaczam, że piszę wyłącznie o blokerach dla osób k/m. Transki m/k stosują blokery w inny sposób.
28 kwietnia 2018
Idealna dawka testosteronu dla transseksualisty k/m
Dostaję naprawdę wiele pytań typu: "Czy tyle i tyle testosteronu to normalna dawka?", "Czy fiolka tego leku w takim odstępie to nie za mało?", "Mój kolega bierze ten sam lek o tydzień rzadziej niż ja, czy powinienem zmienić sobie dawkę?". Za każdym razem odpowiadam dokładnie to samo, ale pytania napływają dalej. Dlatego dzisiaj osobny post, który - mam nadzieję - dotrze do większej liczby osób i rozwieje ich wątpliwości.
21 kwietnia 2018
Test na transseksualizm
Mam nadzieję, że poniższy tekst pomoże wam choć trochę uporządkować chaos w głowie. Skierowany jest do potencjalnych transów K/M, czyli osób urodzonych jako kobieta, ale z męską psychiką. Myślę, że transki M/K też mogą skorzystać, jeśli dostosują odpowiedź do swoich warunków (czyli odwrócą płcie). Pod pytaniem podaję najczęściej występującą u transów odpowiedź (wedle mojego doświadczenia, rozmów i ankiet). Sama odpowiedź nie wystarczy, dopiero z komentarzem poniżej stanowi całość. Z komentarza dowiesz się, jak należy ją rozumieć, jakie ma znaczenie dla zmiany płci (czy w ogóle ma) oraz jak wygląda sytuacja w przypadku innych odpowiedzi.
W tekście używam męskich końcówek ("czułeś", "chciałeś"). Jeśli używasz innych, nie przejmuj się tym. Każdy ma prawo używać takich końcówek, z jakimi czuje się swobodnie. Wielu transów przed leczeniem wciąż używa żeńskiego rodzaju lub unika jakichkolwiek końcówek. Przyjdzie i na to czas. Nie należy się do niczego zmuszać, zmiana płci powinna przejść twoim tempem.
No i właśnie, "zmiana płci". Coraz popularniejszym terminem jest "korekta płci". Każdy trans ma prawo do wyboru terminów i określeń, z którymi się utożsamia i które mu najbardziej odpowiadają. Jeśli uważasz, że "korekta płci" jest dla ciebie bardziej korzystna, odpowiadaj w ten sposób. Z przyzwyczajenia i przywiązania stosuję "zmianę", ale to nie znaczy, że ty też musisz.
W tekście używam męskich końcówek ("czułeś", "chciałeś"). Jeśli używasz innych, nie przejmuj się tym. Każdy ma prawo używać takich końcówek, z jakimi czuje się swobodnie. Wielu transów przed leczeniem wciąż używa żeńskiego rodzaju lub unika jakichkolwiek końcówek. Przyjdzie i na to czas. Nie należy się do niczego zmuszać, zmiana płci powinna przejść twoim tempem.
No i właśnie, "zmiana płci". Coraz popularniejszym terminem jest "korekta płci". Każdy trans ma prawo do wyboru terminów i określeń, z którymi się utożsamia i które mu najbardziej odpowiadają. Jeśli uważasz, że "korekta płci" jest dla ciebie bardziej korzystna, odpowiadaj w ten sposób. Z przyzwyczajenia i przywiązania stosuję "zmianę", ale to nie znaczy, że ty też musisz.
14 kwietnia 2018
Ekonomiczny transseksualizm: diagnostyka
Długo zastanawiałem się, jaką obrać strategię w tym poście. Pierwszą myślą było wskazanie specjalistów i klinik/laboratoriów, gdzie można załatwić wszystko na NFZ lub za niewielką opłatą. To jednak nie ma sensu, bo lekarz przyjmujący w Katowicach może będzie opłacalny dla ludzi ze Śląska, ale już na pewno nie z Mazur. Zresztą spis lekarzy - w tym tych, którzy przyjmują na NFZ - znajdziecie w lekarskiej liście czytelników, więc każdy może poszukać kogoś w swojej okolicy. Postanowiłem zatem pokazać sposób przeprowadzenia diagnostyki, dzięki któremu unikniecie dodatkowych kosztów. Taki uniwersalny, który nadaje się do zastosowania u różnych lekarzy i w różnych miastach Polski. Uwaga, wpis jest długi.
Jeśli jesteś niepełnoletni, nie załatwisz tego sam. Jeśli twoi opiekunowie chcą pomóc, pokaż im tego posta, ponieważ to oni będą musieli się zająć całym procesem. Nawet przy rodzicach niechętnych do współpracy nie jesteś całkiem bezradny. Zapoznaj się z poniższym tekstem, żeby rozsądnie zaplanować swoją diagnostykę, a następnie zacznij zbierać informacje i pieniądze, które są niezbędne przy rozpoczęciu korekty płci.
Jeśli jesteś niepełnoletni, nie załatwisz tego sam. Jeśli twoi opiekunowie chcą pomóc, pokaż im tego posta, ponieważ to oni będą musieli się zająć całym procesem. Nawet przy rodzicach niechętnych do współpracy nie jesteś całkiem bezradny. Zapoznaj się z poniższym tekstem, żeby rozsądnie zaplanować swoją diagnostykę, a następnie zacznij zbierać informacje i pieniądze, które są niezbędne przy rozpoczęciu korekty płci.
7 kwietnia 2018
Przesyłki bez wiedzy domowników
Wielokrotnie tłuaczyłem w mejlach, fejsie i czasem na Asku, jak zamówić paczki z transowymi gadżetami, żeby reszta domowników o nich nie wiedziała. Jako że pytanie jest popularne, wrzucam w końcu osobnego posta na ten temat.
3 kwietnia 2018
Wywiad
Być może będę miał do odsprzedania nowego, nieużywanego, realistycznego pakera STP.
Dostałem go w ramach prezentu, ale po odbiorze przesyłki okazało się, że "prezentodawca" wybrał przez pomyłkę inny model niż uzgodniliśmy. Zaproponował więc, żebym w jego imieniu odsprzedał tego pakera i za uzyskane pieniądze zamówił sobie właściwego. Jeszcze nie jestem pewny, czy się na to zdecyduję, bo w końcu jest z tym trochę czekania, a tu mam już protezę na miejscu, ale na wszelki wypadek chciałbym wybadać, czy w ogóle znajdzie się jakiś chętny. Proteza jest z jednej z uznanych firm, realistyczna, w wersji nieobrzezanej, z detalami (żyłki, fałdki, krostki), w jasnym odcieniu. Zarówno do noszenia na co dzień, jak i sikania (STP). System STP ma mechanizm realistycznej cewki moczowej, która otwiera się tylko do sikania. Cena obejmowałaby koszt protezy, przesyłki, cła i przewalutowania - czyli normalny koszt zamówienia takiej protezy, tyle że z wysyłką z kraju, bez martwienia się o zagraniczne zakupy. W sumie kilka stów (chyba koło 600zł, ale może wyjść mniej lub więcej, czekam aż "prezentodawca" wyśle mi, ile dokładnie za wszystko zapłacił). Jeśli zdecyduję się ją sprzedać, wstawię zdjęcia i szczegółowy opis.
Update: Jest już post ze wszystkimi szczegółami.
Update: Jest już post ze wszystkimi szczegółami.
1 kwietnia 2018
Wielkanocne życzenia
Z okazji tegorocznej Wielkanocy życzę Wam wszystkim, żebyście mieli odwagę oraz wytrwałość do zrealizowania swoich planów - w tym również coming-outowych i diagnostycznych!
31 marca 2018
Recenzja Buck-Off
Dobrych parę miesięcy temu dostałem stroker dla transseksualistów K/M o nazwie Buck-Off. Stroker to zabawka erotyczna, wykorzystywana głównie w masturbacji. Grupą docelową producentów masturbatorów są głównie mężczyźni z przeciętnym prąciem, ale rynek oferuje także ministrokery dla bardzo małych penisów oraz strokery dla osób K/M. Więcej na ten temat możecie przeczytać w poście o zabawkach erotycznych, natomiast dzisiaj sprawdzimy, jak wygląda i działa ten konkretny produkt.
24 marca 2018
Dostosowanie bielizny do pakera
Choć najpopularniejszą metodą noszenia pakera jest stosowanie uprzęży lub włożenie go luzem do gatek, istnieją róże sposoby na dostosowanie posiadanej już bielizny. Dzisiaj zajmiemy się trzema najprostszymi. Pierwszy z nich nie wymaga absolutnie żadnych umiejętności krawieckich i zajmuje sekundę roboty, z dwoma pozostałymi poradzi sobie nawet mało zdolna osoba. Moje doświadczenie podpowiada, że wygodniej jest nosić przerobione slipki (choć ogólnie jestem fanem bokserek i szortów), ale inne typy bielizny też są podatne na przeróbki. Największym plusem tych metod - poza praktycznie brakiem kosztów - jest brak problemów przy korzystaniu z toalety. Paker rusza się razem z bielizną, nie wypada z niej, nie przeszkadza przy używaniu sikadeł czy kucaniu. Nie ma ryzyka, jak przy noszeniu go luzem, że wypadnie i potoczy się gdzieś na środek łazienki.
17 marca 2018
Ekonomiczny transseksualizm: najtańsze pakery i akcesoria
Przed wami druga część nowego cyklu "Ekonomiczny transseksualizm", w którym pokazuję, jak zaoszczędzić na zmianie płci. W pierwszej części mieliście okazję zobaczyć różne typy tanich binderów, dzisiaj skupimy się na pakerach i akcesoriach.
Ceny były sprawdzane na przełomie stycznia i lutego 2018r., więc jeśli czytacie ten post dużo później, jest ryzyko, że ceny uległy zmianom.
Ceny były sprawdzane na przełomie stycznia i lutego 2018r., więc jeśli czytacie ten post dużo później, jest ryzyko, że ceny uległy zmianom.
Uwaga: zdjęcia sztucznych penisów!
10 marca 2018
Uprząż ze starych bokserek
Chyba nie wrzucałem jeszcze żadnego posta o uprzężach do pakera, choć w wersjach roboczych kisi się ich kilkanaście. Czas to nadrobić. Dzisiaj poznacie jeden z najprostszych sposobów, jakie istnieją. Przy okazji można poudawać, że dbamy o ziemię, bo recyklingujemy starą bieliznę. Można użyć zarówno bokserek, jak i slipek, ale z mojego doświadczenia wynika, że bokserki miewają dłuższą i/lub szerszą część, z której szyjemy kieszeń (oczywiście nie zawsze). Także właśnie z bokserek będziemy szyć w tej instrukcji.
Mała uwaga nim przejdziemy dalej: pamiętajcie, że mam problemy ze wzrokiem. Efekt końcowy prawdopodobnie będzie o wiele lepszy u osoby ze sprawnymi oczami.
6 marca 2018
Aktualności
Jak mogliście zauważyć, przez chwilę na blogu nie pojawiało się nic nowego. Kolejka publikowania postanowiła się zbiesić, a że byłem mocno zajęty, to w nią nie zaglądałem. Od soboty posty powinny pojawiać się z normalną częstotliwością. /Edit: Kolejność może się poprzestawiać, jako że muszę poupychać pominięte posty między kolejno zaplanowane/
Parę miesięcy temu zapowiadałem krótkie filmy instruktażowe. Nie udało mi się odzyskać materiałów (komputer edytującego zmarł śmiercią tragiczną na emigracji), więc muszę je robić od nowa. Jakość będzie gorsza, jako że użyję telefonu do kręcenia, ale mając do wyboru "nic" albo "gorszej jakości", decyzja jest dość prosta. Ze względu na to, że już nie mam osoby, która mogłaby obrabiać filmiki, ich wykonanie będzie dość... proste. Nie przeszkodzi nam to jednak w zrozumieniu treści. Także wykażcie jeszcze trochę cierpliwości. W tak zwanym międzyczasie prawdopodobnie będę wrzucał na bloga wersje ze zdjęciami zamiast nagrań.
10 lutego 2018
Ekonomiczny transseksualizm: najtańsze bindery
Dostaję dużo pytań o najtańsze dostępne warianty pakerów, zarówno podstawowych, jak i tych z kilkoma funkcjami, oraz binderów. Przejrzałem sklepy z artykułami dla transseksualistów i spróbowałem wybrać najtańsze opcje dla każdej kategorii. Oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu najtańsza wersja. Niestety, czasem trzeba wydać trochę więcej, żeby mieć pełny komfort. W przypadku binderów najtańszy często oznacza także mało wytrzymały. Dotyczy to zwłaszcza spłaszczaków z Chin (Aliexpress, Amazon). Ceny sprawdzane były w styczniu 2018r., z czasem mogły ulec zmianie. Te same produkty często są dostępne w różnych sklepach online, a na Amazonie i Aliexpress możecie znaleźć identyczny binder w przeróżnych cenach, więc rozglądajcie się.
3 lutego 2018
Bezpieczny seks (część II)
W zeszłym tygodniu pisałem o dostępnych metodach zapobiegania chorobom, infekcjom i ciąży. Dzisiaj przejdziemy do praktycznych zastosowań w życiu seksualnym transów. W sekcji zabezpieczeń przed chorobami wenerycznymi mówię głównie o sytuacjach, w których uprawiasz seks z osobą, z którą nie łączy cię trwały, pewny, monogamiczny związek. W zadeklarowanych związkach i stałych, monogamicznych "układach" (tzw. fuckfriends) warto jest wykonać badanie na choroby przenoszone drogą płciową, żeby móc zacząć życie seksualne z czystą kartą i nie bać się ewentualnych konsekwencji rezygnacji z zabezpieczeń. Nie bój się poprosić partnera/kę o badanie. Kiedy podchodzisz do testów razem z nim/nią, zazwyczaj nie ma problemów. Sam tak robię i uważam, że warto. Weź pod uwagę, że planujesz w przyszłości przejść leczenie hormonalne i operacyjne - część z chorób jest nieuleczalna i może utrudnić zmianę płci.
27 stycznia 2018
Bezpieczny seks (część I)
Przyjęło się uważać, że trans po rozpoczęciu terapii hormonalnej staje się bezpłodny, a używanie protez do seksu sprawia, że prezerwatywy są niepotrzebne (w końcu paker to guma). Niekoniecznie. Dzisiaj dowiemy się, jak wygląda bezpieczny seks w przypadku transów.
24 stycznia 2018
Wizyta u dr Krasowskiej [post gościnny - Niko]
Poniżej informacje na temat wizyty u dr Aleksandry Krasowskiej z Warszawy, które przekazuje nam Niko (18 lat). Treść oryginalna, poprawiłem tylko literówki i błędy.
23 stycznia 2018
Czy zmieniał pan płeć w Azji?
Od ponad miesiąca trochę choruję i parę razy musiałem odwiedzić całodobowy dyżur. Dyżury te mają to do siebie, że nie znają całej historii choroby pacjenta, a jeśli ktoś - tak jak ja - ma całą rozpiskę do opowiedzenia, to może mu parę rzeczy umknąć. Ostatnim razem czułem się naprawdę źle, miałem wszystkiego serdecznie dość, z trudem pamiętałem o najważniejszych lekach, które przyjmuję po kilka razy dziennie, a co dopiero jakichś zastrzykach z testosteronem co kilka tygodni... Zapomniałem o nich na śmierć. Kiedy więc przyszedł czas, żebym położył się na leżance i odsłonił swe boskie ciało, lekarz nie miał bladego pojęcia, że jestem transem.
20 stycznia 2018
Gadżety erotyczne przydatne transseksualistom
UWAGA: zdjęcia artykułów erotycznych, w tym sztucznych penisów!
Seks i masturbację każdy uprawia po swojemu.To, że jesteś transem, nie powinno w żaden sposób ograniczać twojej seksualności. Wszelkie "kodeksy walenia" (np. "trans nie powinien stymulować się waginalnie") to stek bzdur, który należy zignorować. Podejmując jakiekolwiek działania w sferze erotycznej, kieruj się tymi zasadami: własnymi odczuciami (czy chcę to zrobić, czy sprawia mi to satysfakcję, czy ciekawi mnie to), odczuciami ewentualnych współuczestników (czy wyrazili jednoznaczną zgodę, czy widać, że czują się swobodnie, czy nie wywieram na nich nacisku) oraz zdrowym rozsądkiem (czy zdrowie wszystkich uczestników jest zabezpieczone, czy nasze działania są legalne, czy nie niszczę sobie/komuś życia społecznego). Cała reszta przyjdzie sama.
Dzisiaj przyjrzymy się, jakie gadżety erotyczne mogą pomóc transom w wyrażeniu swojej seksualności. Oczywiście możecie korzystać z całego wachlarza dostępnych produktów, nie ma tu żadnych ograniczeń. Skupię się jednak na zabawkach, które są przydatne szczególnie pod kątem passingu, ekspresji i łagodzenia dysforii.
13 stycznia 2018
Pogrzeb osób transseksualinych
Większość czytelników bloga jest jeszcze młoda i pewnie rzadko myśli o śmierci. Niestety, bywa, że przyplącze się ona w najmniej spodziewanym momencie. Choroba, śliska droga, powikłanie pooperacyjne, agresywni pseudokibice, gryz chleba w gardle, stresująca praca... Co wtedy? Zastanówmy się, co stanie się z ciałem transseksualisty po śmierci. Post kierowany do transów K/M, ale transki M/K mogą skorzystać po odwróceniu płci.
6 stycznia 2018
Przygotowania do kupna pakera
W jednym ze wcześniejszych postów mogliście dowiedzieć się, jak wybrać pierwszego pakera. Jakiś czas po napisaniu tekstu przyszło mi do głowy, że jest parę rzeczy, o których nie wspomniałem, a które są równie ważne dla komfortu i ochrony przed zmarnowaniem pieniędzy. Dzisiaj dowiemy się, jakie eksperymenty należy przeprowadzić, nim zdecydujecie się na zakup jakiegokolwiek pakera.
Subskrybuj:
Posty (Atom)