UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

9 grudnia 2017

Jak dbać o pakera?

Kiedy wybrałeś i kupiłeś swój pierwszy paker, warto żebyś o niego właściwie dbał. Odpowiednia pielęgnacja wydłuża żywotność produktu oraz sprawia, że jego użytkowanie jest przyjemniejsze. Nie potrzeba wcale drogich i specjalistycznych akcesoriów, wystarczy systematyczność i dbałość o higienę. Przyjrzyjmy się pakerowemu BHP.


Mycie
Kiedy już dorwiesz się do paczki ze swoim nowym penisem, nie możesz go tak po prostu wsadzić w majty. Musisz go najpierw wyczyścić. Pakera należy myć łagodnym mydłem antybakteryjnym z ciepłą wodą lub środkiem do dezynfekcji seks-zabawek. Odpadają wszelkie specjały do oczyszczania ran, skóry, podłóg, żele bez spłukiwania do rąk, żele do twarzy itd., ponieważ mogą uszkodzić delikatny materiał oraz uczulić skórę w miejscach intymnych. Awaryjnie można użyć żelu do higieny intymnej, ale niech to nie będzie główny środek czyszczący. Mydło antybakteryjne dostaniecie w dowolnym hipermarkecie czy drogerii, natomiast środki do seks-zabawek można kupić przez internet lub w sklepach erotycznych. Mycie stosuje się za każdym razem po noszeniu (nawet jeśli coś oddzielało pakera od skóry), seksie (jeśli jest to proteza do seksu), sikaniu oraz po dłuższym nieużywaniu dla odświeżenia. W przypadku pakerów STP (do sikania) w ciągu dnia można przecierać go papierem lub przepłukiwać wodą, a umyć dopiero wieczorem, jeśli wcześniej nie ma takiej możliwości. Im dłużej paker jest brudny, tym bardziej spada jego jakość. W przypadku protez do seksu i STP możestać się źródłem infekcji. Protezy wykorzystywane do seksu z różnymi osobami trzeba koniecznie potraktować środkiem do dezynfekcji seks-gadżetów, żeby nie przenosić drobnoustrojów między partnerami/kami. Po myciu pakera należy dokładnie osuszyć poprzez oklepywanie lub naciskanie ręcznikiem - żadnego pocierania!


Talkowanie
Kiedy paker jest już czyściutki i pachnący, należy go wytalkować. Najlepszy jest do tego najzwyklejszy talk z apteki za kilka złotych, ale nadadzą się także zasypki (np. dla niemowląt), pudry intymne oraz ewentualnie skrobia ziemniaczana. Nie należy stosować talków przeciwpotnych, pudrów do włosów lub stóp ani talków w kremach. Trzeba posypać dłonie odrobiną talku, a następnie równomiernie rozprowadzić go po pakerze. Poprawnie wytalkowany paker jest miękki, z jednolitą fakturą, można po nim gładko i bez przeszkód przeciągnąć palcem. Talkowanie przedłuża żywotność produktu, zapobiega przyklejaniu się brudu i włosów oraz zwiększa komfort noszenia.


Przechowywanie
Pakera nie należy przechowywać luzem wśród innych rzeczy. Raz, że jest delikatny i łatwo go uszkodzić; dwa, że część z nich "poci się", plamiąc rzeczy i materiały wokół (zwłaszcza papier i karton); trzy, że zmieszanie zabawek erotycznych z różnych materiałów może spowodować reakcje między nimi ("przeżarcie" części pakera lub innej zabawki). Najlepiej jest przeznaczyć jeden foliowy lub materiałowy worek na każdego pakera. Nie należy też trzymać ich w ścisku lub pod dużym ciężarem przez dłuższy czas. Nadmierne ciepło lub chłód, środki czystości/kosmetyki, leki i inne potencjalnie szkodzące czynniki lepiej jest oddzielić. Osobiście trzymam swoje pakery i protezy w materiałowych i foliowych workach zebranych razem w karton umieszczony w szafie. Worek można uszyć samodzielnie, zszywając razem trzy brzegi dwóch prostokątów materiału.


Noszenie
W przypadku pakerów podstawowych i STP ważny jest również sposób noszenia. Jeśli używasz uprzęży, powinieneś się upewnić, że żaden jej element nie będzie przecierał materiału pakera oraz regularnie sprawdzać stan obu produktów. W przypadku klejów, należy dbać o odpowiednie oczyszczanie protezy ze starego kleju. Jeśli często golisz włosy łonowe, drobne, ostre włoski mogą drapać i niszczyć powłokę pakera. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest rzadsze golenie (dłuższe, miękkie włosy łonowe nie szkodzą) lub powleczenie pakera materiałem ochronnym (np. wsadzenie go w skarpetkę). W przypadku stosowania protez do seksu polecam używanie prezerwatyw, które nie tylko wykluczają potrzebę mycia pomiędzy stosunkami, ale także w jakimś stopniu chronią materiał przed przypadkowymi uszkodzeniami w trakcie łóżkowych szarpanin (np. przeciągnięciem paznokciem lub zadarciem metalowym elementem uprzęży). Jeśli proteza nie jest z silikonu, prezerwatywa wydłuży jej żywotność, ponieważ ograniczy namnażanie się bakterii. Kondomy są też dobrym pomysłem dla pakerów podstawowych przy pływaniu - chronią je przed szkodliwym działaniem chloru czy soli morskiej. Warto poświęcić trochę czasu na dobór bielizny, która zabezpieczy twojego penisa przed otarciami od spodni.

_____________
Pomóż autorowi w leczeniu

1 komentarz:

  1. Dzięki, dokładnie takiego wpisu potrzebowałem :) Zwłaszcza tego o talku, sam na to nie wpadłem i w instrukcji nie było

    OdpowiedzUsuń

Ze względu na zamknięcie bloga komentarze dostępne wyłącznie dla autora i moderatorów.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.