UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

Operacje

Poniższe opisy opierają się na mojej teoretycznej wiedzy, zdobytej gdzieś po drodze przez lata. Jeśli osoba wykształcona medycznie powie coś innego, należy się jej posłuchać.

Alternatywy dla typowych operacji
Co może usunąć i stworzyć chirurg? 

Mastektomia (jedynka)
Ang: mastectomy.
Usunięcie piersi w całości z ewentualnym modelowaniem i korektą sutków. Można robić przed lub po zmianie dokumentów, decyzja zależy od lekarza. Reszta operacji wyłącznie po prawnej zmianie - lekarz zostanie oskarżony o ubezpłodnienie, jeśli wykona je na osobie będącej prawnie kobietą. Wielkość blizny zależy od metody, a metoda - od wielkości cycków. Od małych blizn w okolicach sutków do krechy przez klatę. W większości przypadków pozostaje czucie w sutkach, choć może być lekko upośledzone.

Panhisterektomia (dwójka)
Ang: panhisterectomy.
Wycięcie wszystkiego "spod maski", tj. macicy, jajników, jajowodów, macicy i szyjki macicy. Zwana też histerektomią radykalną. W przypadku transów pozostawia się węzły chłonne. Tak samo jak wyżej, wielkość blizny zależy od metody. Dostępne są dwie wersje: brzuszna oraz przezpochwowa. Dodatkowo można wybrać metodę laparoskopową, która jest mniej inwazyjna i łatwiejsza do wygojenia. Ryzyko wiążące się z tą operacją to głównie pozostawienie części narządu, uszkodzenie sąsiadujących narządów (np. jelita, pęcherza) i komplikacje urologiczne. Pamiętaj, że jeśli przyjmujesz testosteron i nie chcesz przejść tej operacji, to musisz regularnie badać się ginekologicznie!
INFO I KILKA ZDJĘĆ

Panhisterektomia Grabieżcy: opis, zmiany i zdjęcia
Czy panhisterektomia jest obowiązkowa?

Waginektomia
Ang: vaginectomy; dodatkowy element dwójki/trójki.
Usunięcie pochwy. Polega na "wyciągnięciu na zewnątrz" pochwy, ucięciu jej i zaszyciu pozostałości. Nie jest obowiązkowa przy żadnej operacji, ale zazwyczaj wykonuje się ją przy "trójce". Można też przy "dwójce" lub zupełnie osobno między "dwójką" a "trójką". Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą przechodzić "trójki", a jednocześnie źle się czują mając pochwę. Nadaje kroczu neutralny, uniseksowy wygląd.
RYSUNKI PRZEBIEGU OPERACJI

Neofalloplastyka (trójka)
Ang: neophalloplasty.
"Wycięcie kawałka skóry i wyprawienie z niej członka,  do którego w późniejszym czasie wkłada się protezę, po której następuje reakcja i czucie jak u każdego mężczyzny. Po każdej operacji należy odczekać pół roku, chodzi o narkozę. Protezowanie powtarza się co 1,5 roku, ponieważ w takim odstępie czasu należy zmieniać protezę członka." (link) Wg wielu źródeł protezowanie następuje zdecydowanie rzadziej. Czucie w członku jest ograniczone lub żadne, mimo to nadal pozostaje możliwość orgazmu. Efekt zależy od chirurga i metody, ale najczęściej dość dobrze widać, że penis nie jest "oryginalny". Spełnia swoją funkcję zarówno w czasie seksu, jak i oddawania moczu (przy plastyce cewki) czy zwykłego, codziennego życia. Największym ryzykiem jest nieprzyjęcie się tkanek i konieczność usunięcia penisa.

Metoidioplastyka (trójka)
Ang: metoidioplasty.
Utworzenie penisa z łechtaczki, która powiększa się pod wpływem męskich hormonów. Operacja trwa kilka godzin (krócej niż neofalloplastyka) i nie wymaga protezowania - erekcja występuje naturalnie, możliwy jest także orgazm. Jest też mniejsze ryzyko powikłań, niestety efekt pozostawia wiele do życzenia - penis ma długość koło 2-5cm (zależy od wielkości łechtaczki). Istnieje możliwość późniejszego powiększania, ale w niewielkim stopniu. Jest to najbliższy naturalnemu penisowi efekt, tyle że w wersji mocno zmniejszonej (mikropenis).
KILKA ZDJĘĆ (trzeba przewijać tekst, są porozrzucane)

Neofalloplastyka + metoidioplastyka (trójka).
Istnieje także metoda, w której najpierw tworzy się podstawę z łechtaczki, a następnie (po wygojeniu) przeprowadza neofalloplastykę. Czucie jest dość dobre dzięki bazie medoidioplastycznej, a wielkość zapewnia neofalloplastyka. Wygląd zazwyczaj identyczny do zwykłej neofallo. Ryzyko komplikacji jest zdecydowanie wyższe niż przy pojedynczych metodach, tak samo w kwestii finansowej.

Plastyka żołędzi
Ang: glansplasty; dodatkowy element trójki.
Rzeźbienie żołędzi na utworzonym wcześniej penisie. Stosowane w falloplastyce; w metoidioplastyce wykorzystuje się naturalny penisopodobny wygląd łechtaczki.
 
Plastyka moszny
Ang: scrotoplasty; dodatkowy element trójki.
Wytworzenie moszny z warg sromowych większych i wstawienie implantów jąder. Ryzykiem jest zazwyczaj stan zapalny lub komplikacje związane z samą atrapą jądra.

Plastyka cewki moczowej
Ang: urethroplasty; dodatkowy element trójki.
Przedłużanie cewki moczowej przy tworzeniu penisa. Wbrew pozorom to nie jest oczywisty wybór. Ciągnie za sobą o wiele większe ryzyko powikłań i bolesnych komplikacji niż trójka bez niej, ale jest jedyną opcją na oddawanie moczu penisem. Zazwyczaj problemem są przetoki, zrastanie oraz inne komplikacje urologiczne. Nie ma żadnego wpływu na życie seksualne. Zaskakująco spora grupa transów rezygnuje z tej opcji.

38 komentarzy:

 1. nadal nie wiem jaki polski lekarz najlepiej robi rekonstrukcje pracia

  OdpowiedzUsuń
 2. Blad przy phalloplastyce- proteze wymienia sie u genetycznych mezczyzn co ok 10 lat a u osob transseksualych nawet co 15-20...
  Plus polroczna przerwa miedzy operacjami nie jest ze wzgledy na narkoze (bo ze wzgldu na narkoze mozna co 3 miesiace) ale bardziej ze wzgledu na zmiekczenie sie blizn... :)
  Pozdrawiam
  PS: Jesli ktos chcialby zadac bardziej szczegolowe pytania co do metod phalloplastyki mozna sie dopytywac na srsquestion@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy Ty miałeś taką operację,można do Ciebie napisać na priv i zapytac?
   Pozdr,mama k/m

   moj mail catalina2004@wp.pl

   Usuń
 3. Mam 17 lat, jestem 3 miesiace na hormonach i mój doktor dał mi skierowanie na jedynkę. Problem pojawił się w momencie gdy chirurg stwierdził że nigdy nie operował osoby niepełnoletniej i nie wie czy jest to legalne. Mam dostać odpowiedź w ciągu tygodnia ale nie wiem czy przez tyle czasu się psychicznie nie wykończę. Wiesz może czy jest to rzeczywiście legalne? A co do trzeciej operacji to słyszałem ostatnio że naukowcy 3 bodajże lata temu opracowali metodę komórek macierzystych która jest w fazie testów i za kilka lat (do 5) powinna być upowszechniona jeżeli długotrwałe efekty będą zadowalające. Dawałoby to podobno członka niczym mają cis panowie więc szansa w medycynie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Nie znam nikogo, kto robiły op przed osiemnastką. Na bank wymagana jest zgoda rodziców, w końcu to poważna ingerencja. Masz już pełną diagnozę o ts? Moi znajomi, którzy robili jedynkę przed sądem, używali go jako "przepustki" do operacji.

   Co to trójki... Od siódmego roku życia czekam na przeszczepy trzustki czy inne magiczne metody leczenia cukrzycy, co roku ponoć są tuż-tuż, także lepiej się uzbroić w cierpliwość. :D Choć jeśli by im wyszło... Byłoby super!

   Możesz napisać do mnie na mejla? Mam parę pytań. ;)

   Usuń
  2. Mi także powiedziano, że niepełnoletnim nie robią. Obecnie kończy się moje roczne czekanie i muszę powiedzieć, że nie było tak strasznie ;) Doktor powiedział mi że nie dość, że jestem niepełnoletni to jeszcze za krótko jestem na hormonach (również z 3 msc) i lepiej żebym sobie rozwinął najpierw mięśnie zanim będą mnie kroić... tak też zrobiłem i myślę że teraz nie będzie już żadnych zastrzerzeń. A rok minął jak z bicza strzelił.

   Usuń
  3. Eh młodzieży, a Wam zazdroszczę. ;))

   Usuń
  4. Czy KTOŚ naprawdę rozpoczął hormony przed 18-stka?, Jest to możliwe jeśli się ma opinie psychologa i zgode rodzicow?? proszę o odpowieedź

   Usuń
  5. Znam osobiście jeden przypadek i słyszałem o "znajomym znajomego" parę razy. Prawo nie zabrania czegoś takiego. To tylko kwestia dogadania się z rodzicami i specjalistą oraz gotowości organizmu.

   Usuń
  6. Oo dziękuje za odpowiedź, Bo właśnie zgode rodzicow w pełni mam, Mama bardzo chce abym zaczął, i jestem na etapie zakończenia diagnostyki :). W czerwcu skoncze 17 lat

   Usuń
 4. witam, od czego wogole zaczac przemiane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od zgłoszenia się do seksuologa (lista na niebieskim, w linkach)

   Usuń
  2. http://transseksualizm.blogspot.com/2017/02/jak-zmienic-pec.html

   Usuń
 5. Do was, starych wyjadaczy znawców transseksualizmu, mądrali. Piszcie tym młodym ludziom prawdę o zabiegach i leczeniu, piszcie o ofiarach lekarzy o powikłaniach., o tym że nasze sprzęty nie mają czucia i o całej masie innych tabu transseksualizmu. Te piękne efekt końcowe są tylko dla wybranych i obrzydliwie bogatych. O wiele bardziej pomożecie im tym niż słodzeniem. Nie jestem wrogiem, jestem jednym z was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bzdury gadasz. Jedne z najlepszych efektow neofalloplastyki na swiecie osiagane sa przez lekarzy z Wielkiej Brytanii, gdzie leczenie jest calkowicie pokrywane przez panstwowa sluzbe zdrowia. Wiekszosc przypadkow odzyskuje calkowite czucie dotyku, nacisku i seksualne, i w miare naturalny wyglad.

   Powiklania faktycznie sa czeste, proces dlugi i bolesny, ale jest duzo wsparcia psychicznego i medycznego.

   Usuń
  2. Brak czucia to niestety bardzo częste powikłanie, więcej osób go nie ma niż ma.

   Usuń
  3. Nie wiem jak tam z fallo jestem po meta mam czucie cewkę zrobioną z pochwy dzięki czemu w trakcie erekcji mi się powiększa i trwadnieje, a jak oddaję mocz to się prostuje. Owszem jest mały ale własny bez protez, bo niestety protezy to obce ciało i łatwo o zakażenia, otarcia, a nawet raka. I wcale nie płaciłem tak drogo. Jestem dumny z lekarza, bo zrobił fachową robotę. A powikłania to każdy lekarz ci powie że je możesz mieć. Decyzję podejmuje każdy sam.

   Usuń
  4. Dużo się powiększa ? Patrząc po zdjęciach z meta widziałem przerażająco małe rozmiary, choc wiem że zależ to od głębokości łechtaczki. Jednakże nikt nigdzie nie pisze jak to jest z erekcją takiego członka

   Usuń
  5. Rozmiary są takie se, zwykle do 6cm, ale erekcja jest naturalna (łechtaczka ma ciała jamiste tak samo jak penis - to od nich zależy erekcja).

   Usuń
  6. Cóż mi po takim penisie 6cm Hahahha... Prędzej swoja ci pka zadowole niż tym.. Potem są kompleksy nie polecam.. Jestem. Zadowolony przeszedłem operacje w Tajlandii mam 18cm sprawny więcej inf na. Mailu podam

   Usuń
 6. Anonimowy z 1 czerwca - podaj proszę gdzie można zrobić operacje, napisałes że jesteś dumny z lekarza. wszelkie info od innych też przydatne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to mój blog, dlatego nie wypada mi tutaj reklamować bez jego zgody lekarzy. Jak się o zgodzi to z miłą checią napiszę, bo nie tylko fachowo zrobił, ale mało zapłaciłem wstosunku do innych lekarzy.

  OdpowiedzUsuń
 8. witam!!
  Operację robiłem na Białorusi, Lekarz nazywa się Aleh Stasevich, znajdziecie go na www.plasticsurgeon.by/eng/. Tak samo jak wy bałem się przetoki, przejmowałem się małym penisem. Moim problemem jest trudność w gojeniu ran. No oczywiście brakiem kasy, bo kogo stać na Belgrad za 12000 Euro- to koszt lekarza a pobyt, dojazd, podobno trzeba im zapłacić za opatrunki to wyjdzie ze 20000euro. Gdy Aleh zaproponował mi ten sam efekt za 3000euro. zgodziłem się, bo cóż miałem do stracenia. Przetoki zdarzają się każdemu. Jeśli stracę kasę to tylko 3000, a nie 12000. Pomyślałem do Mińska z Polski łatwiej się dostać. Pociąg Warszawa -Mińsk kursuje codziennie. Jak mi się nie spodoba to przyjadę w każdej chwili spowrotem. Przed operacją badań nie musiałem robić. Zrobiono na miejscu. Aleh ma bardzo dobrą opinię nie tylko na Białorusi, ale i w innych krajach. Operował dużo chłopaków ze Stanów. Aleh należy do Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (IPRAS członkiem)
  Litewski Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej (IPRAS członkiem)
  Narodowy delegat Białorusi do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (ESPRAS). Aleh ma serce do tego co robi. Wróciłem do Polski jeszcze ze szwami(oczywiście był to mój pomysł). Cały czas był ze mną w kontakcie. Nalegał na wizyty urologiczne aby mieć 100% pewność, że jest OK. Na koniec powiem nie żałuję że mnie operował. Mój mały jest sprawny kurczy się, prostuje, a w trakcie podniecenia twardnieje i rośnie. Co najważniejsze sikam na stojąco. W pracy nie muszę czekać aż wszyscy wyjdą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh Ciekawie piszesz ale za malo konkretnie, Czy moglbys sprecyzowac operacja dotyczyla k/m czy m/k POzdrawiam
   I czy miales tlumacza, kto go zapewnial i jakich dokumentow wymagaja
   pozdrawiam

   Usuń
  2. Witam,
   cieszę się, że zamieściłeś swój komentarz, bo ja właśnie rozważam metoidioplastykę u doktora Stasevich'a i szukam wszelkich informacji na jego temat. Więc miałbym do Ciebie kilka pytań. Czy można gdzieś znaleźć zdjęcia przed i po metoidioplastyce wykonanej przez tego lekarza i aktualny cennik zabiegów? Czy znasz jeszcze jakieś osoby z Polski, które wykonały u niego metoidioplastykę?

   Usuń
  3. Witam!
   Mi Aleh swoje wykonane operacje przysyłał na e-maila. Co do aktualnych kosztów operacji najlepie jak osobiście z nim się skontaktujesz. Aleh zna kilka języków. Po polsku także się z nim porozumiesz. Kontakt z nim -
   Aleh Stasevich MD,
   plastic surgeon
   CONFIDENCE Medical Center
   39, Prytyckaha str., Minsk, BELARUS
   www.plasticsurgeon.by
   www.confidence.by
   www.plastic-surgery.by
   email:stasievich@doctor.com
   consultation: + 375 44 704 89 77
   +375 17 363 70 73

   Usuń
  4. Witaj :), własnie chcialbym zrobic trzecią operacje. Czy ten dr Aleh robi tez falloplastyke?. Kurcze ciągle szukam czegos i nie wiem na jakiego lekarza sie zdecywodwac. Polecany jest Belgrad? tak?. Czy ktos robił tam? chciałbym porozmawiac z kims po trójce

   Usuń
  5. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem. Napisz e-maila. Aleh na pewno tobie odpisze. Kto pyta nie błądzi.

   Usuń
 9. Witam,
  ktos zpoleca chirurga w Polsce??
  penis sie zagoil, ale po operacji mam bulwe duza do ktorej przylega penis.
  Szukam lekarza, ktory moze zrobic mi proteze jader i korekte blizni niedoskonalosci po zabiegu penisa.
  Prosze o namiary jakiegos dobrego chirurga w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, czy ktoś ma zdjęcia sztucznego super realistycznego penisa, który jest przymocowany do prawdziwego mikro penisa? Tak, że nie widać, że sztuczny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj do postów z kategorii "Penisy i sikanie". Pisałem tam kilkakrotnie o realistycznych protezach, w tym nakładkach na penisy po meto (które są w zasadzie właśnie mikropenisem).

   Usuń
 11. Witam Chłopaki,można "trojke" zrobić w Łodzi. W skrocie:Bez cewki, z platu bocznego. Trzy etapy, zabieg co dwa miesiace. Koszt 2500x3,po pół roku wszczepienie protezy silikonowej.Koszt ok 4000zl. Jestem przed 3zabiegiem, czekam na termin m.wiecej połowa czerwca. Jeśli nie macie za wiele kasy, a chcecie to minimum to polecam. W razie co pytajcie, mam wiele zdjęć jak to wygląda po zabiegach.Dzisiaj żałuję, że tyle czasu czekałem, też chciałem z cewka itd, ale jak sie nie ma kasy, to wystarczy. Pozdrawiam. Igor

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chciałbym zdjęcia i więcej na ten temat bo chce również ale boje się wielkosci proszę podać cokolwiek by się do pana odezwać

   Usuń
 12. Cześć,a gdzie mógłbyś takie zdjęcia przesłać?

  OdpowiedzUsuń
 13. Cześć może jest tu ktoś kto robił niedawno dwójkę histerektomię? Chodzi mi o ceny przede wszystkim i placówki. W medicover robią za 14 tyś z ich kartą 15 % rabatu. Może ktoś wie gdzie taniej? Laparoskopowo oczywiście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałem, że we Wrocławiu robią za 6000 zł, laparoskopowo. Powiedział mi to lekarz, nic więcej nie dodał, także więcej szczegółów nie mam, ale możesz poszukać więcej informacji.

   Usuń
 14. To są naprawdę bardzo skomplikowane i inwazyjne zabiegi, proponuję się poważnie zastanowić

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.