UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

6 sierpnia 2013

Panie urzędniczki.

Mała opowiastka o paniach urzędniczkach: zbieranie informacji na temat sądu.

Grabieżca niepewnym krokiem podbija do kolejnego okienka w poszukiwaniu urzędniczki dość zaangażowanej w pracę, żeby zwróciła w ogóle na niego uwagę. Cud! Pani zwraca uwagę, ignorując nawet nawołującą zza pleców Basieńkę.
- Dzień dobry. – zaczyna przeuprzejmie, czekając z dalszą częścią aż pani urzędniczka odpowie (nawyk zdobyty w pracy przy obsłudze klienta).
- Dobry, dobry. – słyszy po wyjątkowo długim czasie.
Zadowolony przystępuje do tłumaczenia swojej sprawy, zalewając urzędniczkę salwą uśmiechów numer trzy i siedemnaście, żeby zyskać dodatkowe punkty. Urzędniczka w skupieniu wysłuchuje jego paplaniny, rzuca okiem na wciskane przez petenta papierzyska, po czym z całym swoim urzędniczym humorem rzuca:
- Pan chce płeć zmieniać? A to nie łatwiej nałożyć sukienkę? Teraz takie na każdą figurę robią. – rechocze zadowolona. Basieńka za plecami też rechocze. Tylko Grabieżca nie rechocze, ograniczając się do uprzejmego uśmiechu numer dziewięć.
- Chyba w moim wypadku nie starczy. Zatem, wracając do głównego pytania… - cierpliwie tłumaczy jeszcze raz, o co mu chodzi, subtelnie podsuwając pani urzędniczce papiery pod nos, żeby jednak sprawdziła, czy mają sens.
Wtem! Pani urzędniczka zauważa żeńską formę nazwiska w formularzach.
- A to pan drugi raz płeć zmienia? Odwidziało się panu?
Basieńka zapuszcza żurawia zza pleców pani urzędniczki.
- A widzisz, chłop wrócił po rozum do głowy, z takim wyglądem to tylko facet. A sobie pan imię wybrał! Arystokracja! – obie ponownie rechoczą, Grabieżca natomiast zaczyna dumać nad swym losem. – Ale to i tak nie tutaj, pan zadzwoni… Marzenka, daj panu numer do dziewczyn od <tu jakiś slang, którego nie zapamiętałem>. Pan zadzwoni tutaj i się dowie.
Grabieżca kiwa potulnie głową i zbiera swoje papierzyska, żegna się jak na dżentelmena przystało i idzie się napić zimnej chemii z automatu w ramach odetchnięcia.

6 komentarzy:

 1. jaka masakra! współczuje ci bo to z punktu widzenia Twojego czy innego transa wcale nie śmieszne mimo że dość komicznie opisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze to więcej stresu, kiedy trzeba się dodatkowo tłumaczyć, ale polecam podejść do tego z dystansem i poczuciem humoru, życie jest wtedy prostsze. ;)

   Usuń
 2. No coś Ty! i zostawiłeś je tak w nieświadomości? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, co będę sobie psuł status męssskiego, skoro one i tak z transami za dużo stycznego nie mają. :p Zresztą, nie pierwszy raz tak mam. Kiedy szukałem diagnosty jeszcze przed 16stką, to na stwierdzenie, że "chcę zmienić płeć" nie raz i nie dwa słyszałem, że "żeby mieć pewność, że chcę zostać kobietą, muszę najpierw skończyć dojrzewać jako mężczyzna, bo burze hormonów mieszają młodzieży w głowach, a na razie mogę popróbować z noszeniem spódnic czy obcasów". Całe życie pod górkę, stary. :p

   Usuń
 3. Hmm... Można było jednak paniusie uświadomić. Jeśli nie w kwestii tego, jak faktycznie Twoja sytuacja wygląda, to przynajmniej, w kwestii tego, że ich komentarze są niestosowne. Niektórym się wydaje, że jak widzą człowieka "nietypowego" i, na dodatek, młodego, to już wszystko im wolno. Należy to przekonanie korygować.

  Pozdrawiam,
  Michał W.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tam twierdze, ze dobrze zrobiles :) nie ma co sie wysilac na niewiedze :) poza tym one i tak zlamaly zasady swojej pracy wtracajac sie w twoje osobiste sprawy i zasmiewajac sie z tego, a Ty zachowales sie lepiej i z klasa, dlatego szacun :) uwielbiam czytac Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.