UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

8 lipca 2014

Jak wygąda ogłoszenie wyroku?

Wyrok oczywiście ogłaszają na ostatniej rozprawie, składającej się z dwóch części. Pierwsza wygląda podobnie do wszystkich innych rozpraw. Sędzia zapyta cię, czy podtrzymujesz wszystko, o co prosiłeś w pozwie. I tyle. Wychodzisz na zewnątrz, odczekujesz chwilę, zostajesz poproszony z powrotem. Sędzia ogłosi wyrok oraz wyjaśni w jaki sposób można się odwołać, za ile się uprawomocni i jak go odebrać. Koniec. Nie ma nic więcej do opisywania. ;) Po rozprawie wychodzisz i czekasz na uprawomocnienie (około miesiąca).

Moja ostatnia rozprawa trwała może 5 minut, a i tak większość czasu zabrało przemieszczanie się korytarz - sala.

2 komentarze:

  1. Nie widziałem nigdzie informacji na ten temat a jestem ciekaw, gdyż pierwsze imie już mam, no ale właśnie. Jak to jest z drugim imieniem? Czy ono pozostaje takie jakie jest czy również mogę sobie nadać inne (własne) drugie imie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W formularzu wpisujesz wszystkie imiona i nazwiska jakie aktualnie masz, np. Maria Janina Szwarc-Jarymska. Niżej masz pola na imiona i nazwiska jakie chcesz mieć - przy czym nazwisko musi pozostać takie samo lub być nazwiskiem panieńskim matki/babki itd. Możesz sobie nadać drugie imię, ale nie musisz. Jeśli zakreślisz wyłącznie imię do zmiany i wpiszesz w miejscu nowych danych "Marek" to zmienią wyłącznie imię i powstanie "Marek Szwarc-Jarymska". Jeśli zakreślisz i imię, i nazwisko, po czym wpiszesz "Marek Szwarc-Jarymski" to nie będziesz mieć drugiego imienia w ogóle. Możesz też wziać drugie imię, nawet jeśli teraz go nie masz (np. z "Natalia Kowalska" na "Jan Jakub Kowalski"). Możesz też zmienić nazwisko, ale z odpowiednim uzasadnieniem (np. chcesz się odciąć od babskiej przeszłości, a jest to panieńskie nazwisko twojej matki, blabla).

      Usuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.