UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

25 lipca 2015

Jak mierzyć się do spłaszczaka?

Skuteczność kupnego bindera zależy głównie od odpowiedniego dobrania. Nawet najlepszy spłaszczak nie pomoże, jeśli nie będzie pasował. Potrzebne są dwa wymiary: a) najszersze miejsce cycków, b) zaraz pod cyckami. Jeśli wymagają tylko jednego wymiaru, to zazwyczaj chodzi o najszersze miejsce.

Najszersze miejsce cycków zazwyczaj jest w okolicach sutków, choć nie jest to twarda reguła. Przy obwiśniętych piersiach zdarza się to nad nimi, w pełnych na dole - poniżej. Generalnie chodzi o zmierzeniu obwodu w miejscu, gdzie cycek odstaje najbardziej. Polecam stanięcie bokiem do lustra i sprawdzenie, gdzie to jest akurat w twoim przypadku.Obwód pod piersiami mierzy się w tym miejscu, gdzie zwykle ląduje pasek stanika. Łatwo je znaleźć, po prostu patrzysz gdzie kończy się cycek i tam przykładasz miarkę.


Do mierzenia można użyć centymetra krawieckiego lub sznurka, który potem mierzy się linijką. Nie wolno ściskać miarki ani też pozwolić, żeby luźno dyndała. Powinna przylegać do ciała, bez wżynania się. Na zdjęciu nr dwa (pomiar najszerszego miejsca bokiem) widać krzywą miarkę - tak nie powinno być. Miarka powinna iść prosto. Modelem był genetyczny facet (nie trans), w dodatku nie używający centymetra krawieckiego do niczego poza mierzeniem średnicy rury. ;)

W zależności od firmy, trzeba albo porównać oba wyniki z rozmiarówką, albo je dodać i dopiero wtedy porównywać. Pamiętaj, że nie ma sensu brać za małego spłaszczaka - jego celem jest ukrywanie piersi, zrobi to w dobrym rozmiarze. W zbyt mały możesz się zwyczajnie nie wcisnąć. Jeśli kupujesz na stronie używającej cali zamiast centymetrów, skorzystaj z konwertera, np. takiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.