UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

6 lutego 2012

Jak być lepiej postrzeganym? Podstawowe wskazówki

Oczywiście nie staniesz się nagle pępkiem świata, ale zawsze można sprawiać lepsze wrażenie, prawda? Są to proste wskazówki, które nie wymagają zbyt wiele wysiłku do realizacji. W zasadzie wszyscy o nich wiedzą, ale nikt nie przestrzega. Tak niewiele, a naprawdę może poprawić samopoczucie.

1. Codziennie rób zestaw prostych lekkich ćwiczeń typu przysiady, pajacyki, pompki (na początek możesz robić pompki przy ścianie, a później tradycyjnie na podłodze), rozciąganie. Dzięki temu masz większą kontrolę nad swoim ciałem i nie popadniesz zbyt szybko w żadną ze skrajności  - nadwagę lub cherlactwo. Dobrym pomysłem jest poranna gimnastyka. Możesz też biegać lub maszerować 30 minut dziennie. Będziesz mieć więcej energii i polepszysz sobie samoocenę.

2. Odżywiaj się zdrowo - niby oczywiste, ale kto tak szczerze się do tego stosuje? Dbaj o nawodnienie (niegazowana woda lub świeże soki owocowe, unikaj gazowanych napojów), dzięki temu unikniesz bólów głowy, poprawi się stan i zapach twojej skóry.

3. Dbaj o higienę. Nic nie odstrasza dziewczyn tak, jak silny "męski" zapach. Nie maskuj nieświeżego zapachu dezodorantami, perfumami i podobnymi, i tak da się go wyczuć. Zapach zwykłego mydła jest już mile postrzegany przez kobiety, więc nie musisz wydawać ostatnich pieniędzy na Hugo Bossa. Zawsze warto też nosić przy sobie awaryjną gumę, zwłaszcza jeśli jesteś miłośnikiem intensywnie pachnącego jedzenia lub alkoholu.

4. Nie obgryzaj paznokci (jako wieloletni obgryzacz wiem, że to ciężkie;), najlepiej ścinaj je jak najkrócej, jeśli nie umiesz się powstrzymać. Radzę też ich nie malować, ale biorąc pod uwagę dzisiejsze subkultury, nie jest to już takie dziwne jak kiedyś.

5. Dopasuj fryzurę do siebie. Nie zmuszaj się do ścinania włosów na krótko czy w sposób jaki ci nie pasuje. Masz się czuć dobrze i swobodnie, a jednocześnie wyglądać naturalnie. Jeśli masz łupież lub przetłuszczające włosy, nie ignoruj tego.

6. Ubieraj się porządnie. Unikaj jaskrawych kolorów, źle dopasowanych ubrań i nie podążaj ślepo za modą. Znajdź swój styl. Nie musisz wydawać kilku stów na ubrania, rozejrzyj się po wyprzedażach lub sklepach z używaną odzieżą (osobiście tam kupuję i nie narzekam). Pamiętaj, że lepiej ubrać trochę bardziej kobiece ubranie niż niedopasowane męskie - będzie podkreślało kobiecą figurę albo zwyczajnie będziesz wyglądać jak pokraka. ;)

7. Staraj się utrzymać prawidłową postawę ciała. Wiem, że przy spłaszczaniu piersi jest to trudne, ale im bardziej swobodną i prostą masz sylwetkę, tym pewniej siebie wyglądasz. A jak wiadomo, pewność siebie jest zawsze atrakcyjna u faceta.

8. Bądź otwarty na innych i pamiętaj, że nie wszyscy muszą się zgadzać z twoim zdaniem lub stylem życia. Nie oceniaj innych, nie poznając ich toku myślenia. Zbyt często transi padają ofiarami takiego zachowania, nie rozprzestrzeniaj go. Namyśl się porządnie nim wejdziesz z kimś w kłótnię lub zaczniesz go agresywnie krytykować (a najlepiej nie rób tego wcale). Staraj się poznawać nowych ludzi i uczyć nowych rzeczy, w przyszłości to zapunktuje. Staraj się być w miarę możliwości honorowy i prawdomówny. I nie, mówienie komuś wprost przykrych, niepotrzebnych rzeczy nie jest prawdomównością, jest chamstwem.

9. Dbaj o porządek. Jeśli nie umiesz zadbać o siebie, to jak zadbasz o swoją kobietę? Ona tak to właśnie może zrozumieć.

10. Nie rób głupich i niebezpiecznych rzeczy, żeby zaimponować dziewczynie czy kumplom. Z tego samego powodu nie przeklinaj i nie znęcaj się nad innymi. To sprawia, że wyglądasz jak dzieciak, a nie facet.

11. Nie paplaj jak najęty, będziesz miał jeszcze okazję do opowiedzenia swojej historii, daj innym też coś powiedzieć. Broń Boże nie wymyślaj opowieści ze swojego życia w rozmowie z dziewczyną czy znajomymi. Z czasem wpadniesz w ciąg i nie będziesz już umiał się powstrzymać od kolejnego wymyślania. Jeśli już tak jest, przed każdą kolejną historyjką, którą chcesz stworzyć, zastanów się, czy nie warto po prostu posłuchac innych zamiast kłamać. Umiejętność słuchania jest na dłuższą metę wyżej ceniona.

12. Uśmiechaj się! To zakrywa większość niedoskonałości. Sympatycznych ludzi rzadziej się ocenia negatywnie czy analizuje ich wygląd.

3 komentarze:

 1. Dobre te punkty, które wypisałeś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Punkt 8 uświadomił mi, że moje zachowanie jest niczym nie uzasadnione i niepotrzebnie chodzę agresywnie nastawiony do całego świata. Muszę nad tym popracować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie bardzo widzę kategorię, gdzie można takie info wrzucić, więc możesz przerzucić gdzie indziej :).

  Otóż chcę napisać o tym, jak sprawdzają się domalowane wąsy. Namalowałem je flamastrem, ale tak lekko i potem roztarłem trochę nad wargą, tak żeby nie wyglądały na namalowane, tylko na taki puszek 14-latka. Lepsza by była chyba kredka do oczu, ale nie miałem w domu.
  Efekt nie był jakiś rewelacyjny, ale z daleka/z profilu/ w połączeniu z odpowiednim ubraniem, wydaje mi się, że robiło nienajgorsze wrażenie. Moja koleżanka powiedziała, że z bliska kiepsko, bo widać, że malowane. Krótko mówiąc, jeśli chcesz iść gdzieś, gdzie jest ciemno lub daleko od innych ludzi - polecam, jeśli blisko lub ostre światło - raczej nie, bo pogorszysz sprawę, ludzie nabiorą tylko podejrzeń, że coś jest nie tak.

  Zastanawiam się, czy można gdzieś sztuczne wąsy kupić, takie, żeby nie były badziewne.

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.