UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

11 kwietnia 2012

Święta, święta...

...i po świętach. Witam Was grubszy i wymęczony, jak zawsze po takiego typu uroczystości. Jako niekatolik związany z dziewczyną z mocno katolickiej rodziny muszę sporo główkować, żeby nie walnąć jakiejś wtopy. ;) Przy okazji obmyśliłem posta na temat rodzinnych uroczystości... Ale na razie mała ankietka:

Podczas rodzinnych uroczystości w większości występuję jako:
a) kobieta (czyli zgodnie z płcią biologiczną) - na co dzień też żyję jako kobieta.
b) kobieta (czyli zgodnie z płcią biologiczną) - na co dzień żyję/staram się żyć jako mężczyzna.
c) mężczyzna (czyli zgodnie z własnym odczuciem) - na co dzień żyję jako kobieta.
d) mężczyzna (czyli zgodnie z własnym odczuciem) - na co dzień żyję/staram się żyć jako mężczyzna.
("na co dzień" oznacza przy obcych ludziach, w szkole/pracy itd.)

Zalicza się do odpowiedzi strój, sposób mówienia Wasz i rodziny do Was, używane imię... Po prostu wszystko. I to nie jest konkurs na najbardziej męskiego - po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy u Was też to jest jeden z trudniejszych problemów do ominięcia (mnie to zajęło trochę czasu;).

Za parę dni wrzucam posta, więc do tej pory mam nadzieję na odpowiedzi z Waszej strony. ;)

8 komentarzy:

 1. Zawsze występuję jako JA :) ta ankieta ma na celu coś głębszego? tzn przeprowadzasz jakieś badania czy tylko z ciekawość Tobą kieruje?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, żadne badania, zastanawiam się czy to duży problem czy tylko dotyczący niewielkiej grupy - od tego zależy temat kolejnego posta. ;)

   Usuń
 2. Trochę trudne pytanie, raczej odpowiedź D chociaż zmieniam sposób mówienia przechodząc na rodzaj żeński, by nie budzić zbyt dużych kontrowersji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie A, chociaż z delikatnym przechyłem na B [zależnie od grupy znajomych, powiedzmy]. Jeśli chodzi o mnie, nie wyobrażam sobie, żebym miał przy rodzinie wystąpić jako mężczyzna ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem :) hm w sumie u mnie D tylko zamiast "staram się" dałbym "zawsze" :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie to nie napisałeś od transów na jakim etapie oczekujesz odpowiedzi :P Nie będę przekłamywać ankiety, bo ja jestem "po wszystkim" ;) więc wiadomo że D, ale przed comming outem to powiedziałbym A... potem już cały czas D właściwie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie, nie napisałeś od kogo oczekujesz odpowiedzi :) Ja D, ale już po. Poza tym na szczęście, mam malutką rodzinę i nigdy święta nie były z jakimiś zjazdami spotkaniami skorelowane więc w sumie zawsze D.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak teraz pomyślałem, że to może też ciekawe ;D Już pisałem, że A, ale przypomniało mi się... Jakiś czas temu moja mama próbowała przeprowadzić ze mną poważną rozmowę pt. "Dziecko, czy ty może jesteś lesbijką?". Z całej siły próbowałem nie parsknąć, ale oczywiście spokojnie udało mi się zaprzeczyć ;) Także no, rodzina ;P

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.