UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

12 sierpnia 2012

Dowód na skuteczność ćwiczeń głosu.

Jeśli ktoś się zastanawiał, jakie efekty można uzyskać ćwicząc głos, to poniżej wrzucam swój własny przed i po treningu, a w zasadzie przed i w trakcie. Znalazłem gdzieś w stertach śmieci na kompie stare filmiki, wyciąłem po kawałku głosu na tyle, na ile mój antytalent do takich sztuczek mi pozwolił i oto daję Wam. ;)

Kilka uwag. Pierwszy filmik był kręcony, kiedy miałem 14 czy 15 lat, był w trakcie śmiania się, więc też całkiem dobrze to to głosu nie oddaje, ale jakieś pojęcie można dzięki temu ochłapowi mieć. Drugi filmik był kręcony w wieku 18 lat bodajże. I tutaj parę dodatkowych informacji... Ogólnie scenka była kręcona w środku konstrukcji mostu (to jakby dziwnie było słychać komuś). Krzyczałem do kumpla parę metrów ode mnie, a jak wiadomo - im głośniej, tym wyżej się brzmi. Weźcie to pod uwagę.

Także jeśli widzicie różnicę, to proszę zapomnieć o własnych oporach i zacząć ćwiczyć już dzisiaj. ;)
(TUTAJ post o samych ćwiczeniach)


UPDATE (16.03.2014r.)
Linki niestety powygasały, a uploader nie ma opcji odświeżenia (po prostu usuwa je z konta po wygaśnięciu). Nagrania są na zdechłym laptopie, do którego nie mogę się od dłuższego czasu dostać. Wrzucę na nowo, kiedy tylko go ożywię - choć nie wiem, kiedy to nastąpi.

11 komentarzy:

 1. Nie znam się na tym całym treningu głosu więc wybacz niewiedze, ale kiedy mówisz myślisz o tym żeby kontrolować głos?

  Nagrnia krótkie, ale słychać wyraźną[w moim odczuciu] zmiane:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak z trenowaniem mięśni - myślisz nad nimi tylko w trakcie ćwiczeń, a na co dzień po prostu masz więcej siły. Tak samo z głosem, na co dzień mówisz już automatycznie coraz niżej.

   Usuń
 2. Fajny efekt, młodego chłopaka w tym drugim. W tym pierwszym głos raczej dziecka.
  Ale ja bym nie miał takiej cierpliwości do ćwiczeń głosu. Czekałem cierpliwie na efekt testosteronu.

  OdpowiedzUsuń
 3. This is a great post . thanks for sharing with us .

  OdpowiedzUsuń
 4. Bym się z chęcią wypowiedział, ale coś szwanknęło i nie widzę nagrań. Bardzo chciałbym się dowiedzieć jak brzmi głos po takich ćwiczeniach, masz (nie wiem, czy nie powinienem mówić per "pan"?) może link do nagrania, czy coś w ten deseń?

  Bucket.

  OdpowiedzUsuń
 5. dlaczego nie działają już nagrania?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie linki wygasły. Postaram się znaleźć nagrania gdzieś w odmętach dysku i wrzucić nowe linki w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. okej, to czekam w takim razie na nowe linki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dopiero dzisiaj tutaj trafiłem. I tak czytam i czytam. Jesteś wielki. Niestety na tym poście już nie chodzą linki z efektami ćwiczeń głosu. Jakbyś dał radę coś temu zaradzić byłbym wdzięczny, bo naprawdę zaciekawił mnie ta notka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :)

   Niestety nagrania mam na zdechłym laptopie, wrzucę kiedy go ożywię (choć nie mam pojęcia kiedy to nastąpi).

   Usuń
 9. Hej ;P ożywiłeś już może tego zdechłego lapka? :) (po co to chyba pisać nie muszę :P).

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.