UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

29 stycznia 2017

Przegląd wybranych spłaszczaków (binderów)

Tak jak w poście o sikadłach oraz poście o realistycznych pakerach, tak i tu uraczę was zestawieniem różnych produktów dla transów - tym razem kupnych spłaszczaków, czyli binderów. Kupienie pierwszego bindera to często wielkie wydarzenie, a stres związany z wyborem potrafi zepsuć całą zabawę. Są oczywiście osoby, które całe życie/do operacji jadą na domowych spłaszczakach, stanikach czy półśrodkach i jest to zupełnie normalnie, jednak dzisiaj skupię się na tych, którzy planują wydać trochę pieniędzy na poskramiacze cycków. Aktualnie w polskiej sieci nie można kupić binderów masowo, co najwyżej pojedyncze sztuki od pojedynczych osób, często nielegalnie (samozwańcze sklepy). Butiki z odzieżą erotyczną czasem mają jakiś jeden bidny, zakurzony pas spłaszczający... Czasem sklep dla cosplayerów... Ale to tyle. O wiele sprawniej, taniej i bezpieczniej jest kupić binder z zagranicznej sieci. Nie płaci się przy tym pośrednikowi oraz ma się większe pole manewru przy wymianie/odesłaniu.Przy wyborze bindera warto także przemyśleć sprawę rodzaju zapięcia.

O sikadłach pisałem firmami, jako że jedna firma rzadko kiedy wypuszczała wiele różnych modeli, zwłaszcza w przypadku podstawowego typu urinelki. O spłąszczakach ciężko byłoby pisać w ten sposób, ponieważ jedna marka posiada wiele różnych modeli. Zamiast tego opisywać będę modelami, a raczej typem modelu. Często jeden typ może być do kupienia w kilku różnych sklepach z różnych firm. Polecam zajrzeć do listy sklepów z artykułami dla transów.


Bindery krótkie

Podstawowy pas spłaszczający - kupna wersja pasa, który każdy może sobie uszyć w domu. Zazwyczaj z możliwością doczepienia szelek od stanika. Najczęściej zapinany na rzep lub haftki. Świetnie zastępuje bandaż, wspomaga go przy mało wprawnym obwiązywaniu lub dużych piersiach. Może być stosowany na stanik bez usztywnień - świetne wyjście dla transów przed coming outem, jednym ruchem można się "rozpłaszczyć" i zostać w samym staniku. Raczej nie do trenowania sportów, lubi się zsuwać. Duże piersi mogą wyłazić górą w ciągu dnia. Odradzam także fanatykom używającym spłaszczaka nocą.

TBPENK Store

Kamizelka z dekoltem O - bardzo popularny typ, nie wiem, czy nie najpopularniejszy. Dość uniwersalny, sprawdza się w wielu sytuacjach. Wkładany przez głowę lub zapinany na rzep/haftki, czasem na suwak. Nadaje się dla każdego typu i wielkości piersi, a kiedy dekolt jest dość wąski (blisko szyi), okiełzna nawet najbardziej wyłażące cycki. Zazwyczaj sięga do końca żeber. Występują dwa rodzaje kroju na plecach: jednolity materiał lub bokserka, tak jak w przypadku podkoszulek. Czasem używa się też kilku pasków materiału (gołe plecy z szelkami), ale nie polecam na dłuższe noszenie. Idealny pod zwykłą koszulkę, koszulę czy bluzę.

Taiwan Double House
Love Boat
Underworks

Kamizelka z dekoltem V - to samo co powyżej, ale z głębszym wycięciem. Pod koszulki z większym dekoltem, częściowo rozpięte koszule i jednoczęściowe stroje kąpielowe. Duże piersi mogą wyłazić i formować typowy cycny rowek. Zazwyczaj mają węższe szelki (można nosić pod podkoszulkę), ale lepiej upewnić się przed zakupem.

My Double Design

Kamizelki zapinane z przodu - dobre wyjście dla niepełnosprawnych, niezbyt giętkich lub obdarzonych mało upychalnymi piersiami. Raczej nie dla małych rozmiarów, potrafi je powiększyć. Niestety zapięcie - suwak lub rzep - jest zazwyczaj widoczne przez koszulkę.

Love Boat

Bindery półdługie i długie

Długie bindery dzielą się na dwa rodzaje: kamizelka/pas ukryty w luźnej koszulce lub spłaszczak na całej długości. Ze względu na zdrowie i komfort noszenia zdecydowanie bardziej polecam te pierwsze. Spłaszczak na całym ciele uciska nie tylko piersi, ale też brzuch, co może jeszcze bardziej utrudnić oddychanie. Małe rozmiary mają bardzo komfortową sytuację, ponieważ stworzono dla nich wiele niewinnie wyglądających podkoszulek, od białych poczynając na nadrukach w żyrafy kończąc. Duże rozmiary niestety wyglądają w tym podejrzanie, dlatego warto się rozejrzeć na mniej atrakcyjnym wizualnie, ale za to solidniejszym binderem. Poniżej kilka przykładów z obu grup.

Shapeshifters
eBay
GC2b
Aliexpress
Underworks
Underworks

Podpisy pod zdjęciami to nazwy firm lub sklepów, które produkują/sprzedają dany model.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.