UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

21 kwietnia 2012

Jakie spodnie wybrać?

Dostałem sporo mejli z pytaniem o spodnie, zatem oto przedstawiam Wam odpowiedź. ;)

Post jest skierowany dla biodrzastych. Głównie ze względu na to, że przy wąskich biodrach raczej nie ma problemu ze spodniami. Specem od mody nie jestem, swobodnie komentujcie i dzielcie się swoimi uwagami. :)

Po pierwsze - ubranie musi być zawsze dopasowane. Unikaj ubrań zbyt luźnych czy za dużych. One wcale nie pomagają maskować niechcianych krągłości, a w dodatku wyglądasz niechlujnie.

Krój.
Przy szerokich biodrach raczej należałoby unikać rurek, zwłaszcza tych naprawdę wąskich w łydkach. Wystarczy spojrzeć na ubrane w nie dziewczyny - podkreślają kobiecą sylwetkę. Męskie rurki nie różnią się zbytnio efektem, dlatego odradzam. Niekorzystnie wygląda się też w szerokich spodniach, które opinają się w tyłku/dach, a potem są luźne od kolan w dół. Pogrubiają i skracają całą sylwetkę. Najlepszym wyjściem są spodnie proste, ze stanem regularnej wysokości. Osobiście uwielbiam bojówki, ale tu też jest problem - kieszenie. Kieszenie wystające po bokach lub z tyłu oczywiście też pogrubiają sylwetkę.
Jeśli kierujecie się nazwą kroju:
nie dla super skinny, slim leg, loose,
tak dla straight, bootcut, flare leg, boyfriend.
(mogę się mylić - nie jestem dobry w nazewnictwie, poprawki mile widziane)

Oczywiście jeśli macie jakiś ulubiony typ spodni, który tutaj odradzam, nie musicie z niego rezygnować! Tak jak pisałem wcześniej - ubiór powinien Wam odpowiadać, być wygodny. Po prostu postarajcie się nadrobić wady sylwetki górą. ;)

Kolor.
Tutaj nie ma żadnej filozofii - ciemne są okej, jasne niekoniecznie.Nie musisz się ubierać jak na pogrzeb - ciemne nie znaczy czarne. Poza tym wskazane jest nałożenie czegoś jasnego lub kolorowego na górę - dla odwrócenia uwagi od dołu.

Dodatki.
Unikaj dodatków w obszarze bioder - nadruków, napisów, kolorowych plam czy nietypowych kieszeni. Przyciągają uwagę do obszar, który raczej chcesz uczynić niewidocznym. ;)

Unikajcie także podwijania spodni nad butami. Lepiej wydać te 10-15zł i je skrócić. Mankiety na nogawkach mocno skracają sylwetkę.

Osobiście wolę spodnie na guziki - lepiej się układają w kroku. ;)

2 komentarze:

  1. zewsząd i znikąd24 kwietnia 2012 12:29

    Hłe hłe, dziewczyn w rurkach jest aż za dużo. Jakie to jest nudne, kiedy wokół widać sto jednakowo ubranych dziewczyn, przerażonych perspektywą założenia niemodnego stroju...

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem, w jakim środowisku żyjesz, ale wskaż mi dwie dziewczyny ubrane tak samo. Każdy ma swój indywidualny styl, a najczęściej opiera się on na tym, co jest dostępne - dostępne jest często kupowane, a te rzeczy są zazwyczaj modne. Błędne koło. Ostatnio jak znalazłem dzwony, to przez tydzień składałem pokłony w stronę tego sklepu i prałem je codziennie, żeby móc je założyć.
    Od razu powiem, że transem jestem jak na razie tylko w sieci (15 lat, więc...), ale powoli przygotowuję się do bycia nim też w realnym świecie.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, jest możliwość dodania linku do strony/bloga (nie jest wymagane).

WAŻNE: http://transseksualizm.blogspot.com/2014/08/zasady-komentowania.html