UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

7 grudnia 2014

Podpisywanie się na sprawdzianach.


W związku z pytaniem z aska chciałbym wyjaśnić potencjalne wątpliwości związane z podpisywaniem się na sprawdzianach i im podobnych. 

Zawsze podpisujesz się danymi z dziennika! Podpisujesz się tak, żeby można było dopasować dane do osoby. Nieważne, czy są zmienione, czy nie. Wyjątkiem jest dogadanie się z nauczycielem, ale musiałbyś to zrobić z każdym osobno i dobitnie (żeby nie było wątpliwości, czy na pewno możesz się podpisać inaczej). Mieszanie dwóch typów danych może tylko zaszkodzić. Jeśli nie zgodzą się na zmianę danych - trudno, podpisujesz się jako Anna. Jeśli się zgodzą - nie myl się i konsekwentnie podpisuj się jako Antonii. Jeśli możesz używać męskiego imienia u pojedynczych nauczycieli, bardzo pilnuj, czy nie używasz go także u pozostałych - w przypadku wpadki dyrekcja może upomnieć nauczyciela i wszędzie już będziesz musiał używać Anny.

To samo odnosi się do wszelkich innych list i kwitków, na których musisz się podpisać (np. lista podziału obowiązków przy przygotowaniu wigilii klasowej).

Wyjątkiem są sytuacje, w których podpisujesz się na papierze ogólnopolskim lub międzyszkolnym. Wtedy podajesz swoje oficjalne dane. Jeśli spróbujesz oszukiwać z imieniem na tego typu wydarzeniu, w najlepszym wypadku zostaniesz zdyskwalifikowany z jakiegoś konkursu. W najgorszym możesz odczuć konsekwencje prawne. Czasem dyrekcja jest w stanie pomóc ci w sytuacji międzyszkolnej, wysyłając zawczasu odpowiednią informację na temat danego uczestnika z prośbą o uwzględnienie nietypowej sytuacji.

2 komentarze:

  1. Ja mam ogólnie w moim LO komfortową sytuację, walę na luzie "Cezary", wszyscy nauczyciele wiedzą choć czasem pojawia się konsternacja na zastępstwach, gdyż mam przekreslone imie żeńskie i obok ołówkiem dopisane męskie, a nie wszyscy ogarniają tę sytuację. Ale ogólnie nauczyciele zwracają się do mnie z szacunkiem i co najważniejsze normalnie! Tak więc życie w szkole bardzo łatwe dzięki temu, choć bywają gorsze sytuacje np. dylemat jak się podpisac na olimpiadzie albo czy zapisać się na zdawanie FCE, bo i tak bedzie się zmianiać dane.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A więc właśnie, ołówkiem. A nie długopisem. Więc wszystko kawa na ławę i wszyscy wiedzą i git. Ale jak ktoś chce żeby to pozostało tajemnicą jego i nauczycieli to nikogo w dziennik długopisem nie wpiszą.

      Usuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.