UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

1 lutego 2015

Aktualności + info o skejpowaniu.

Zauważyłem, że nie do wszystkich dotarła wiadomość o tymczasowym zawieszeniu działalności blogowej. Nie szkodzi, bo niedługo ją odwieszam i wracam do pracy. ;) Pierwszy tydzień lutego mam zawalony w całości, zatem efekty odwieszenia będzie można zaobserwować w drugim. Co z tej okazji?

Nowe posty: dobieranie fryzury do kształtu twarzy, środki zwiększające tst vs. środki hormonalne, nastawienie "przed-diagnozowe", jak wygląda konsultacja chirurgiczna do mastektomii i chyba coś tam jeszcze... Jasne, nie pojawią się wszystkie na raz, ale będą. Jeśli ktoś chce coś zaproponować, to też zapraszam.

Oprócz tego pojawiła się nowa opcja pomocy. Będę mieć dostęp do innego internetu niż obecnie, co sprawi, że nie trzeba będzie czekać do nocy, żeby cokolwiek robić. Po pierwsze, posty będą pisane łatwiej i szybciej (wypada problem zmęczenia). Po drugie, mogę korzystać ze skejpa. I o tym właśnie chciałem napisać coś więcej. Zastanawiam się nad umożliwieniem rozmowy "na żywo", oczywiście wyłącznie z audio z mojej strony (nie zamierzam pokazywać twarzy, ta reguła się nie zmieniła).

Co dokładnie można zyskać dzięki skejpowaniu:
 • możliwość usłyszenia wyćwiczonego głosu (a zauważyłem, że jest na to wielu chętnych),
 • wspólne ćwiczenie głosu,
 •  układanie poszczególnych kroków w coming out'cie i/lub diagnozie,
 • analizowanie aktualnej sytuacji przez osobę "z zewnątrz" (czyli obiektywną),
 • możliwość wygadania się i otrzymania realnej porady,
 • możliwość rozmowy z rodzicem lub znajomym w przypadku postawy "laska nigdy nie będzie facetem" (zwykle sam głos już starcza),
 • uzyskanie informacji na temat rozwiązywania codziennych problemów, poprawienia wyglądu, szukania pracy itd.,
 • i inne.
Zaznaczam, że nie jestem terapeutą, lekarzem ani prawnikiem. Mimo to udaje mi się stale pomagać wielu osobom, które same to przyznają - nie opieram się wyłącznie na swoich przeczuciach, a ich odpowiedziach. Ponoć za godzinę takiej rozmowy można wziąć spokojnie 120zł... Ja nie zamierzam. Przy czym już teraz zaznaczam, że niewielka opłata/darowizna będzie wymagana. Powód jest prosty - będę poświęcał na to dużo czasu, energii i umiejętności. Szczegóły jeszcze dopracuję, teraz zależałoby mi na informacji zwrotnej - czy to by miało w ogóle sens?

Dla tych, którzy zgłosili się w sprawie konkursu, pakerów i spłaszczaków - zajmiemy się tym jeszcze w tym miesiącu, zatem proszę o cierpliwość i poczekanie na wspomniany drugi tydzień lutego.

3 komentarze:

 1. Oj, Grabieżco, sądzę, że z Ciebie za duży altruista :)
  Kto nie zapłaci Grabieżcy za pomoc, a ma takie możliwości - ten cham i prostak!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby ci lekarze w najlepiej wykonanej "trójce" na świecie wynagrodzili! :D A serio, nie myślałeś by pójść w tym kierunku? Jakieś papierzysko na ten poczet i twój gabinet wypchany po brzegi... Masz niesamowity dar :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mozna do Ciebie jakiś kontakt?

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.