UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

25 sierpnia 2015

Badanie wśród osób trans - rynek pracy

Otrzymałem mejla od pani z biura Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o rozpowszechnienie poniższych informacji. Zachęcam do przeczytania i ewentualnego udziału - im więcej o nas wiedzą, tym lepiej. Ankieta jest neutralna, skupia się na warunkach pracy, nie zagląda nikomu w majtki.


Szanowni Państwo,
W celu pozyskania wiedzy na temat sytuacji osób narażonych na dyskryminację, Rzecznik Praw Obywatelskich – jako niezależny organ ds. równego traktowania –zlecił firmie IQS Sp. z o.o. realizację badania dotyczącego sytuacji osób transpłciowych na rynku pracy.
Badanie ma na celu rozpoznanie problemów, z jakimi na rynku pracy stykają się osoby transpłciowe oraz określeniu, w jaki sposób działania Rzecznika Praw Obywatelskich mogą przyczynić się do ich zapobiegania.
W tym celu firma IQS przeprowadza:
 • Poufne wywiady osobiste z osobami transpłciowymi, w których będą mogły opowiedzieć o swoich osobistych doświadczeniach. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub sms-owego z koordynatorką projektu pod numerem tel. 663 88 44 12 lub na adres email: badanie.rpo@grupaiqs.pl
 • Anonimową ankietę internetową wśród osób transpłciowych, którą można wypełnić pod adresem rpo.grupaiqs.pluwaga: ankieta będzie dostępna od dnia 21 sierpnia 2015 r.
Zaproszenie do udziału w badaniu skierowane jest do wszystkich osób transpłciowych, w tym osób:
 • Które dokonały, są w trakcie bądź zamierzają dokonać tranzycji
 • K-M i M-K
 • Obecnie pracujących jak i poszukujących pracy
 • Mieszkających w miastach, miasteczkach i wsiach na terenie całego kraju

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.
Udzielone wywiady i wypełnione ankiety internetowe nie będą w żaden sposób powiązane z konkretną osobą – gwarantujemy pełną poufność i anonimowość.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich pod numerem infolinii 800 676 676 lub z firmą IQS pod numerem kom. 663 88 44 12.

4 komentarze:

 1. Dobrze skonstruowana ankieta. Może ją wypełnić każda osoba transpłciowa, nie tylko TS, co umożliwia pierwsze pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie co do zmiany plci, narzadow itp. Czy kobieta zmieniajaca sie na faceta moze ,,dostac" prostate? Skoro potem bedzie uprawiac seks z facetem..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Obecnie jest to niemożliwe.

   Usuń
 3. Czy ktoś się już spotkał z osobą, prowadzącą ankietę? Chciałbym się zgłosić, ale nie jestem co do tego pewien - może przez stres czy to, że jednak mógłbym zostać rozpoznany. Wie ktoś jak przebiega ta rozmowa?

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.