UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

16 lutego 2017

Aktualności

Radośnie informuję, że odpowiedziałem na mejle, które zalegały mi w skrzynce. Można zatem śmiało pisać nowe wiadomości, a jeśli nie odpisałem do tej pory na jakąś starą, to przypomnijcie się (było tego sporo, do części mogłem się nie dokopać). Przypominam mejla: n.grabiezca@gmail.com


Ze spraw zdrowotnych mam dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że załapię się na dwójkę na NFZ ze względu na sprawy nowotworowe. Nie wiem jeszcze kiedy, ale będę mieć to wreszcie za sobą. Zła jest taka, że oczy nie bardzo chcą się dalej poprawiać. Miałem mieć rzadsze zabiegi, niestety, nie dość, że nie są rzadziej, to jeszcze przybrały na częstotliwości. Lekarze cisną mnie także na branie specjalnych zastrzyków w oczy (Boże drogi, co za koszmar), które niestety nie są refundowane. Jedna dawka kosztuje dwa tysiące! Potrzeba takich zastrzyków co najmniej trzy, ale bywa, że dany przypadek wymaga dalszych iniekcji. Wychodzi zatem na to, że choć na dwójce zaoszczędzę, to i tak czeka mnie gigantyczny wydatek... Cóż. Staram się pamiętać, że dzięki tym zastrzykom będę widział.

Z innych spraw kolejna radosna wiadomość - prawdopodobnie idę na studia. O ile wzrok pozwoli, oczywiście. Szkołę średnią mam wreszcie za sobą, na wiosnę nieszczęsna matura i wreszcie - jako facet pod trzydziestkę - mogę myśleć o dalszej edukacji. Wiecie, że osoby niedowidzące mają prawo do czcionki 16 na egzaminach wewnętrznych i maturalnych? Wygląda to dość dziwacznie. Ale działa. ;)

Jeśli ktoś chciałby i miałby możliwość wspomóc mnie, to byłbym bardzo wdzięczny. Drogi są dwie: darowina na konto lub napisanie posta gościnnego. Namiary na darowiznę poniżej, natomiast jeśli o posta gościnnego chodzi, to sprawa jest prosta. Wybieracie sobie jakiś temat powiązany z TS lub waszym codziennym życiem jako osoba trans* (sposoby na radzenie sobie z ts, zdjęcia i metody spłaszczania, przemyślenia, opisy codziennego życia, cokolwiek), piszecie posta, wybieracie sobie nick lub imię, pod którym ma być opublikowany i wysyłacie całość na mejla podanego w pierwszym akapicie. Tekst jest publikowany w całości jako "post gościnny". Jeśli zamieszczacie jakieś zdjęcia, a nie umiecie ich obrobić, to mogę wam w tym pomóc. Także śmiało. :)

A tutaj namiary na darowiznę:
67 1050 1445 1000 0024 1070 5889
N. Grabieżca, Kraków
tytuł dowolny

2 komentarze:

  1. Rany, Grabieżco, trzymam kciuki za oczy i studia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzymam kciuki, aby wszystko się jakoś poukładało!
    Ja w tym roku również zdaję maturę, stres jest, ale za to po niej rozpocznie się kolejny rozdział w życiu.

    OdpowiedzUsuń

Ze względu na zamknięcie bloga komentarze dostępne wyłącznie dla autora i moderatorów.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.