UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

30 czerwca 2015

Zapomoga pooperacyjna

Aktualnie - jak wszyscy wiedzą - jestem po pierwszej operacji i czekam na drugą część zabiegu. Oprócz stosu leków, które łykam (i drugiego stosu, którego nie łykam) aktualnie muszę się ogarniać w materiały opatrunkowe. Na które aktualnie coraz mniej mnie stać, a dokładniej mówiąc, które kupiłem sobie ostatni raz i na następny nie mam. Należy je zmieniać raz lub dwa razy dziennie, na jeden raz idzie: 2x gaza 1m2, 1x gaza 0,5m2, 5x kompres 10x10cm, 1-2 rękawiczki, 0,5m przylepca, sporo maści i spreju dezynfekującego. Wisi też nade mną czynsz. Każda pomoc finansowa (dosłownie parę złotych pomoże) i materialna mile widziana. Ponoć pomagam wielu ludziom - sam też potrzebuję pomocy. Trzymanie starych opatrunków przy ranach albo nieużywanie jakichkolwiek opatrunków to prosta droga do powikłań i zakażeń.


Rzeczy, które mi pomogą:
pieniądze
trwała żywność
bony do sklepów
materiały opatrunkowe i leki
kocie fanty (żwirki, trociny, karma itd.)

Materiały opatrunkowe i leki:
Linomag maść
Solcoseryl maść
Octenisept sprej
gaza bawełniana - 1 m2
gaza bawełniana - 0,5 m2
kompresy gazowe bawełniane - 10x10cm
rękawiczki lateksowe/nitrylowe/winylowe
przylepiec włókninowy bez opatrunku - 5cm lub szerszy
taśma elastyczna włókninowa (przylepiec w rolce) - 10 lub 15 cm
fiolki Novorapidu i Levemiru
pas brzuszny 22cm (mam tylko jeden wąski, szerokich nie mogę używać)

A tutaj moje zaświadczenie lekarskie o lekach, które przyjmuję (te najważniejsze, reszty nie chciałem, bo zwyczajnie nie stykło by  pieniążka):
Kliknij, żeby powiększyć

2 komentarze:

  1. Na ten moment jestem bez kasy, ale mogę podesłać Ci jakieś materiały opatrunkowe po wypłacie, jeśli Cię to urządza :v

    OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.