UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

22 maja 2014

Masz pytanie?

Temat na nowe posty poszukiwany. Macie jakieś pytania lub chcielibyście poczytać o czymś więcej? :)

10 komentarzy:

 1. Metody wypychania spodni, kiedy brakuje jajec .-.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może... Jak umieścić pakera żeby nie latał, wypadał itp. ? Wiem, że jest post w jakim miejscu umieścić.

  OdpowiedzUsuń
 3. jak imitowac wytrysk ? zasanawiamy sie nad tym z moim chlopakiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak umieszczać paker i co może go zastąpić, kiedy nie ma się na niego kasy etc.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja mam pytanie jak to jest u nas z tym nfz. Wiem, że seksuologów, operacji nie finansuje kasa chorych, ale czy jest cokolwiek, w czym nfz może dopomóc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są seksuolodzy na nfz, jak najbardziej, wtedy za wizyty się nie płaci. Tak samo z psychologami i psychiatrami. Nie wiem jak jest z wydaniem opinii, chyba jest płatna i tak. Na nfz można też odbębnić część badań medycznych, jeśli lekarz prowadzący jest skłonny do współpracy. Można też od niego wziąć skierowania do specjalistów, którzy takie badania robią (np. neurologa, endokrynologa itd.). Do ginekologa i okulisty można pójść bez skierowania, jest masę lekarzy z tych dziedzin przyjmujących na nfz.

   Usuń
 6. A pani w informacji powiedziała mi, że jest inaczej. Może nie ma ich w moim regionie, bo w zasadzie o to pytałem. Masz na ten temat informacje tylko o stolicy czy bardziej ogólnopolskie? Zależy mi na Górnym Śląsku i okolicach, bo gdybym miał dojeżdżać do Warszawy, wyszłoby na to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam w ogóle informacji o stolicy. Wiem, że na bank są w Szczecinie i Krakowie - te miasta dzieli ponad 600km, więc na pewno nie jest to jakiś regionalny wybryk placówki. Fakt, większość seksuologów woli przyjmować prywatnie, ale to nie znaczy, że nie ma lekarzy na nfz. Nie wystarczy sprawdzić jednej informacji. ;) Podzwoń po lekarzach/przychodniach/poradniach w Twojej okolicy i pytaj, czy jest seksuolog na nfz, w końcu trafisz. Przy szukaniu seksuologa na nfz obdzwoniłem po kilka poradni z okolicznych miast nim dorwałem jakiegoś nfz-owskiego.

   Czasem lekarz ma kilka specjalizacji, warto to sprawdzać (np. zapisany jest jako ginekolog, psychiatra itd., ale jest też seksuologiem; wielu "sławnych lekarzy od transów" ma specjalizacje z ginekologii, psychiatrii czy psychologii oprócz seksuologii).

   Usuń
  2. Dzięki, tak zrobię. Mówiąc o Krakowie masz na myśli poradnię "PRO-VITA"? Jak na razie to udało mi się znaleźć, ale jeszcze szukam. Kraków też mi odpowiada.

   Usuń
 7. Może jakiś temat bardziej pod psychikę... Jak wspierać faceta, który jest transseksualny?

  OdpowiedzUsuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.