UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

14 maja 2014

Czym jest binder?

Szukając różnych metod na ukrywanie cycków, można się potknąć o termin "binder". Co to w ogóle jest? Binder to po prostu spłaszczak, coś zaprojektowanego specjalnie do płaszczenia cycków. Bindera używają nie tylko transi, ale też cosplayowcy, męskie lesbijki i każdy, kto chce mieć płaską klatkę. Zdarza się, że bindera używają cis-faceci, którym z jakiś powodów powiększyły się cycki (ginekomastia). Największy wybór mają szczupli i z małym rozmiarem piersi, choć oczywiście są dostępne też modele dla pozostałych. Sporadycznie można trafić nawet na bindery "junior", czyli dla transów dopiero zaczynających dorastać. Z pewnością o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu niż bandaże lub spłaszczaki domowej roboty. Projektowane specjalnie na potrzeby transów nie wymagają kombinowania, tak jak to się zdarza z np. stanikami sportowymi. Miewają różne zapięcia: rzepy, haftki, zamki błyskawiczne... Są też zakładane przez głowę jak podkoszulka. Pierze się je tak samo jak bandaże i domowe zamienniki: do 40st., bez płynu zmiękczającego, na niskich  lub średnich obrotach.

Rozróżnia się trzy długości:

chest band (nazywane też strapless) - binder, który opina wyłącznie cycki; profesjonalny zamiennik dla bandaży;


short - binder do żeber; wygodniejszy niż strapless;


long - binder w postaci podkoszulki, najbardziej dyskretny; część spłaszczająca jest na poziomie piersi, reszta koszulki jest luźna.

Ceny potrafią być naprawdę różne. Od kilku do kilkuset dolarów - zależy głównie od firmy, materiału, typu oraz rozmiaru cycków, do których będzie używany.

Sklepy z binderami możecie znaleźć tutaj.

1 komentarz:

  1. No to ja od siebie dopowiem, że binder typu long i short można zamówić na polskiej stronie na facebook'u - Lifestyle Tomboy. Kosztuje on 60zł (z wysyłką), plus/minus 5zł. Dostępne są chyba tylko czarne.
    A tu dostępne rozmiarówki: http://www.lifestyletomboy.blogspot.com/2013/12/staniki-dla-tomboyi-binders-for-tomboys.html (proszę nie sugerować się nazwą posta ;_;).

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, jest możliwość dodania linku do strony/bloga (nie jest wymagane).

WAŻNE: http://transseksualizm.blogspot.com/2014/08/zasady-komentowania.html