UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

14 maja 2014

Czym jest binder?

Szukając różnych metod na ukrywanie cycków, można się potknąć o termin "binder". Co to jest? Binder to kamizelka/koszulka/pas zaprojektowany specjalnie do spłaszczania piersi. Bindera używają nie tylko transi i osoby niebinarne płciowo, ale też cosplayowcy, męskie lesbijki i każdy, kto chce mieć płaską klatkę. Zdarza się, że bindera używają cis-faceci, którym z jakiś powodów powiększyły się piersi (ginekomastia). Największy wybór mają szczupli i z małym rozmiarem piersi, ale i pozostali znajdą model dla siebie. Sporadycznie można trafić nawet na bindery "junior", czyli dla transów dopiero zaczynających dorastać. Z pewnością o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu niż bandaże lub spłaszczaki domowej roboty.

Są projektowane specjalnie pod potrzeby kobiecego ciała, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo i komfort. Także ryzyko otarć i odparzeń jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku bandaży czy domowych metod.

Rozróżnia się trzy długości:

chest band (nazywane też strapless binder) - binder, który opina wyłącznie cycki; profesjonalny zamiennik dla bandaży;


short - binder do żeber; wygodniejszy niż strapless;


long - binder w postaci podkoszulki, najbardziej dyskretny; część spłaszczająca jest na poziomie piersi, reszta koszulki jest luźna.


Ceny potrafią być naprawdę różne. Od kilku do kilkuset dolarów - zależy głównie od firmy, materiału, typu oraz rozmiaru cycków, do których będzie używany.

Dodatkowe informacje:
Sklepy z binderami
Jak wybrać pierwszy binder?
Rodzaje zapięć w binderach
Jak czyścić bindery?
Jak zmierzyć się do bindera?
Spłaszczakowe FAQ

4 komentarze:

 1. No to ja od siebie dopowiem, że binder typu long i short można zamówić na polskiej stronie na facebook'u - Lifestyle Tomboy. Kosztuje on 60zł (z wysyłką), plus/minus 5zł. Dostępne są chyba tylko czarne.
  A tu dostępne rozmiarówki: http://www.lifestyletomboy.blogspot.com/2013/12/staniki-dla-tomboyi-binders-for-tomboys.html (proszę nie sugerować się nazwą posta ;_;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże, dobrze, że znalazłam tą stronę. <3
  Jestem transwestytą i bardzo często potrzebuję...
  po prostu nie mieć piersi. xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam problem, jednak posiadając 75e ciężko je ukryć:(

   Usuń
  2. 75e to mógłbym mieć.. ale niestety mam większe.

   Usuń

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.