UWAGA! Wszelkie kopiowanie treści bloga bez mojej zgody będę uważał za kradzież. Wszystkie poniższe teksty (o ile nie napisano inaczej) są tylko i wyłącznie mojego autorstwa. Cytując lub tworząc własny tekst na podstawie mojego, koniecznie zamieść źródło, tj.: http://transseksualizm.blogspot.com/

Czytasz starą część bloga, na której już nie pojawiają się aktualizacje. Żeby zobaczyć nowe posty, zajrzyj na nowy adres.

9 maja 2014

Rejestrowanie się na pierwszą wizytę.

Poprzedni post o pierwszej wizycie u lekarza nie rozwiał wszystkich wątpliwości co do samej rejestracji, także małe uzupełnienie właśnie o tym. Rejestrowanie się jest pierwszym krokiem do urzeczywistnienia swojego marzenia o pełni męskości (lub do określenia, kim się jest), nie przejmuj się zatem, jeśli zje cię stres. To naturalne. Pamiętaj, że nikt cię nie ocenia. Liczy się jedynie efekt (umówienie terminu lub uzyskanie informacji), a nie przebieg samego procesu.


Rejestracja telefoniczna czy osobista?
Rejestracja osobista jest przydatna, jeśli chcesz od razu rozeznać się w dojeździe, masz w miarę blisko lub chcesz zobaczyć sam gabinet/przychodnię. W innym przypadku polecam rejestrację telefoniczną. Czasem lekarz nie ma w ogóle rejestracji na miejscu i pozostaje wyłącznie telefon.

Co przygotować przed rozmową?
Nim wykręcisz numer, przygotuj sobie dowód osobisty i, jeśli nie znasz na pamięć, spisz swój numer telefonu. Miej także pod ręką kartkę i sprawny długopis, żeby zanotować datę, godzinę i inne informacje o wizycie. Prawdopodobnie nie będziesz potrzebował niczego więcej.

Jakich danych użyć?
Dane zawsze podajesz takie, jakie masz w dowodzie osobistym. Nie ma od tego wyjątków.

Jakich końcówek używać?
O ile dane muszą być z dokumentów, o tyle sposób w jaki mówisz czy wyglądasz jest już przy rejestracji naprawdę obojętny. Możesz użyć końcówek męskich, żeńskich lub je w ogóle omijać. Prawdopodobnie nikt się nie zdziwi, w końcu nie będziesz pierwszym transem, jakiego zobaczą. ;) Nikt też cię nie ma zamiaru tam oceniać ani nie będzie notował spostrzeżeń - wolisz użyć żeńskich do tych danych, spokojnie używasz żeńskich; wolisz użyć męskich, używasz męskich. Proste.

Rejestracja ogólna
Jeśli lekarz przyjmuje w przychodni, w której są też inni specjaliści, prawdopodobnie odbierze rejestratorka ogólna przychodni. Musisz wtedy zaznaczyć, o jakiego lekarza konkretnie ci chodzi, np. "Dzień dobry, dzwonię w sprawie rejestracji do doktor Kowalskiej", "Dzień dobry, czy można wiedzieć jakie są terminy do doktora Nowaka" czy "Dzień dobry, chcę zarejestrować się do seksuologa, doktora Malinowskiego". W rejestracji ogólnej nie pytają o konkretny powód wizyty, jeśli jednak trafisz na jakiś wyjątek, wystarczy powiedzieć "w sprawie diagnozy transseksualizmu" i tyle. Rejestratorka nie jest od badania, więc więcej informacji nie jest jej potrzebne. Będziesz pytany o dane, w tym pesel i numer telefonu.

Rejestracja do gabinetu
Są też lekarze, którzy mają własną rejestrację wyłącznie dla nich. Rozmowa wygląda w zasadzie identycznie jak powyżej.

O co warto spytać?
Jeśli łatwo się stresujesz, spisz sobie na kartce pytania, jakie chcesz zadać. Pamiętaj, że rejestratorka ogólna może odpowiedzieć tylko na pytania odnośnie samej wizyty, nie jej przebiegu lub wyniku (np. może cię poinformować o zakresie cenowym lub ewentualnych opóźnieniach). Jeśli rozmawiasz z samym lekarzem, wtedy możesz sobie pozwolić na dokładniejsze pytania, np. ile zazwyczaj trwa diagnozowanie lub czego się spodziewać po pierwszej rozmowie. Na pewno warto się upewnić, co musisz zabrać na taką wizytę, niezależnie u kogo się rejestrujesz. Zapewne dowiesz się, że dowód osobisty, ewentualnie skierowanie lub wyniki innych badań, jeśli są. Czasem lekarz może i zaproponować przyniesienie konkretnych materiałów typu życiorys emocjonalny, ale to się raczej rzadko zdarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodawanie komentarzy bez logowania:
"Anonimowy" - komentarz będzie podpisany jako "Anonimowy"
"Nazwa/adres URL" - komentarz będzie podpisany wybranym przez Ciebie nickiem lub imieniem, można dodać inne informacje (opcjonalnie).

PAMIĘTAJ! Po drugiej stronie ekranu siedzi żywy człowiek. Rozmawiajmy, nie walczmy.